Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Координаторка параюристок ВО "ВОНА" взяла участь в дискусії: «Жінки з уразливих груп, ВІЛ та насильство: що треба знати?»

Сьогодні відбулася дискусія: «Жінки з уразливих груп, ВІЛ та насильство: що треба знати?» в якій взяла участь координаторка параюристок Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок ВОНА, Наталя Карагашова. Захід приурочено до Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства” та Міжнародного дня боротьби зі СНІДом.
 
🌐 До дискусії також долучилися представниці партнерських організацій та інституцій: Яна Сайченко, представниця адвокатського об’єднання «Донець і партнери», Світлана Таванцева, засновниця Благодійного фонду соціального здоров’я, Аліна Луценко, лікарка Обласного клінічного центру профілактики та боротьби зі СНІДом, а також Світлана Губіна, спеціалістка Центру гендерної культури.
 
Спеціалістки поспілкувалися із представниками медіа та представниками спільноти людей, які живуть із наркозалежністю, щодо низки існуючих у спільноті проблем:
 
✅ Ситуації насильства та “життя в небезпеці”. Спікерки поділилися актуальною інформацією щодо механізмів допомоги жінкам, які живуть із наркозалежністю, і як ці механізми працюють в реальному житті;
✅ Наркополітика України як бар’єр у доступі до реалізації своїх прав наркозалежними та/або ВІЛ-інфікованими у ситуаціях насильства. Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», наскільки він дієвий як механізм захисту жертв та попередження ситуацій насильства;
✅ Протидія насильству в Харківській області. Кроки до посилення безпеки жінок та дітей, у тому числі для жінок з уразливих верств населення;
✅ Постконтактна профілактика інфікування ВІЛ у разі сексуального насильства стосовно жінок. Акція “72 години”, як поінформованість щодо постконтактної профілактики рятує життя;
✅ Стамбульська конвенція. Механізми захисту прав людини які нею закріплюються, чому важлива її ратифікація для для жінок з уразливих верств населення.
 
Захід було організовано ВО “ВОНА” за підтримки Харківський прес – клуб та за участі представниць партнерських харківських організацій.
 
Запис дискусії можна знайти за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=4CGkJnhGoJQ…
 
Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health та за підтримки The Global Fund.