Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

#ІсторіяДопомоги з контактом лікарки-гінекологині, дружньої до ЖЖН

 
Продовжуємо розповідати про діяльність регіональних представниць ВО “ВОНА”. #ВидиміТаСильні #ВОНА
 
До Олени Мішури звернулася учасниця замісної підтримувальної терапії (ЗПТ). Жінка зателефонувала та була дуже засмучена через візит до лікаря, адже потребувала допомоги у ситуації з онкогінекологом.
 
Під час зустрічі жінка розповіла, що після звернення до гінеколога їй порадили, щонайшвидше потрапити на прийом до онколога. Жінка знайшла гарного спеціаліста, але в платній клініці, й не роздумуючи пішла до нього на прийом. Та після огляду почула в свою сторону наступний висновок: “Ти ж наркоманка, тому лікувати не потрібно, а одразу оперувати! Це всього 17-20 тисяч гривень!”.
 
Таким чином лікар не тільки вимагав гроші, але й принизив пацієнтку своїм зневажливим ставленням через її діагноз.
 
“Я теж мала справу саме з цим лікарем, тому пояснила, що у нього налагоджена така система “роботи”, – розповідає Олена. – Він рекомендує перед оперуванням своїх лікарів (теж платних), вони підтверджують діагноз, і шукай кошти на операцію”.
 
Олена порадила пацієнтці лікарку-гінекологиню, дружню до спільноти ЖЖН, Альбіт А.М. Жінка пройшла у неї огляд, і виявилося, що операція не потрібна. Тепер пацієтнка ЗПТ лікується та знаходиться під наглядом професійної фахівчині, при цьому витрачає невеликі кошти.
 
Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
Нагадаємо, діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund.