Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

#ІсторіяДопомоги у доступі лікування препаратами ЗПТ

#ІсторіяДопомоги Про життєві перипетії героїні цієї історії та допомогу розповідає регіональна координаторка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «Вона» Карина Мелікян.
 
“Юлія – наша членкиня та учасниця ініціативної групи по ЗПТ у місті Харків. Три місяці тому вона покинула місця позбавлення волі та дуже сподівалась змінити своє життя на краще. Певний час прожила без наркотиків, але відсутність житла та підтримки близького оточення змусили її знову повернутися до вживання заборонених препаратів. Коли я зустріла Юлю, то зрозуміла що їй дуже потрібна допомога. Я одразу запропонувала стати учасницею програми замісної підтримувальної терапії (ЗПТ).
 
Але виявилося не все так просто… Була черга і Юля лише 20-тя у цій черзі. Час плинув, місць не було… Юля продовжувала жити своїм звичним життям, як могла, бо треба було платити за орендоване житло, їжу та наркотики.
 
Тим часом, я регулярно відвідувала сайт ЗПТ і постійно запитувала: чи з’явилися нові курси лікування?! Нарешті, лікар повідомив, що зможуть Юлю взяти на лікування. Три тижні вона проходила різні обстеження (зазвичай, це три дні!), але не здавалася. Отримала декілька перенаправлень, відмову у наданні медичних послуг… Проте, Юля продовжувала боротися за свій шанс життя без наркотиків.
 
І ось настав день відвідин сайту ЗПТ…. І Юля знову повернулася ні з чим! Лікарі сказали, що карантин і треба чекати ще 10 днів… Далі був дзвінок на Національну гарячу лінію з питань наркозалежності та ЗПТ з проханням допомогти у вирішенні проблеми. Зазначу, що тривале очікування лікування – це дуже складне випробування для людини, яка вживає наркотичні речовини.
 
І ось учора, ми отримали чудову новину: Юля почала отримувати препарати замісної-підтримувальної терапії (ЗПТ). Відтепер вона матиме шанс на життя без наркотиків”.
—-
Нагадуємо, що діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” проводиться за фінансування Alliance for Public Health та за підтримки The Global Fund to Fight AIDS, Tuberculosis and Malaria.