Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

#ІсторіяДопомоги про відновлення банківського рахунку для жінки зі спільноти

🤝 Продовжуємо цикл публікацій #ІсторіяДопомоги, як саме наша організація підтримує наркозалежних жінок у складних життєвих обставинах.
 
Сьогодні розповімо про Діану Л. із міста Слов’янськ. У результаті банківської помилки жінка не могла отримувати соціальну допомогу на дитину з 2019 року. Становище ускладнював той факт, що вона вдова і самостійно виховує неповнолітню доньку. Жінка кілька разів зверталася із проханням розблокувати рахунок, проте зазнавала стигми і дискримінації й щоразу отримувала відмову, в тому числі від чиновників/ць.
 
Цього року Діана звернулася до Олени Курлат, параюристки БО “ВОНА” у Донецькій області. Жінки разом відвідали центр безоплатної правової допомоги. Адвокатка Лілія Гусейнова розповіла про алгоритм дій щодо відновлення доступу до рахунку соціальної допомоги. Одним із таких кроків стало написання заяви у поліцію.
 
– Це була складна ситуація, – розповідає Олена Курлат. – Діана, пацієнтка ЗПТ, перебивалася частковими заробітками та жила впроголодь разом із донькою-підлітком, тоді як на банківському рахунку було понад 40 тис. гривень!
 
Також Олена супроводжувала жінцу у візиті до виконавчої служби, де Діана отримала відповідні довідки про те, що її рахунок не може бути арештованим, оскільки не має відношення до жодних кримінальних проваджень.
 
Отримавши всі документи, банк пообіцяв надати жінці доступ до її коштів у визначений законодавством термін.
 
– Я дуже вдячна організації БО “ВОНА” за підтримку! – щиро зазначила Діана. – Адже тривалий час зазнавала дискримінації через наркозалежність і майже опустила руки у цій ситуації з банком… Нарешті вдалося отримати справедливе рішення!
 
Слід зазначити, що випадки дискримінації за діагнозом “наркозалежність” не поодинокі. Так, згідно із дослідженням Благодійний Фонд “Надія та Довіра” з залученням активісток Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА», серед жінок, які живуть з наркозалежністю, 75% стикалися зі стигмою, дискримінацією та порушенням прав.
 
➡️ 41% опитаних жінок зазначають, що стикались з порушенням своїх прав працівниками Національної поліції України.
➡️ 51% опитаних вказали, що не вважають за потрібне звертатись по допомогу до Національної поліції, а 35% респонденток побоюються, що можуть залишитись винними через те, що вживають наркотики.
➡️ 36% опитаних мали досвід відмови в наданні медичної допомоги у зв’язку з тим, що вживають/вживали наркотики. Більшість респонденток стикалися з проблемами при постановці на облік у разі вагітності, тільки 14% отримали повністю задовільні медичні послуги в тому разі, коли лікар знав, що пацієнтка вживає наркотичні речовини чи має позитивний за гепатитом С або ВІЛ статус.
➡️ Кожна третя опитана наркозалежна жінка вважає себе жертвою домашнього насильства (психічного, фінансового та фізичного).
 
Зазначимо, що Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» створене за ініціативою самих жінок, які об’єдналися для реалізації своїх прав та свобод заради гідного життя у суспільстві з гуманною наркополітикою.
 
Сьогодні БО «ВОНА» є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівний – рівному».
 
Звернутися по допомогу до наших регіональних представництв можна за посиланням: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/
——–
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки Альянс громадського здоров’я та за підтримки The Global Fund.
 
Фотоілюстрація: pixabay.com