Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

#ІсторіяДопомоги про надання статусу ВПО зі спільноти ЖЖН

Наші параюристки продовжують надавати консультаційні послуги, навіть коли військовий фронт зовсім поруч. І ця історія про наркозалежну жінку, якa свого часу втекла із росії через утиски. Але під час війни зазнала нових бюрократичних складнощів і мало не залишилася без найнеобхіднішого для життя. Далі історію переповідає Олена Курлат: 
 
“Моя клієнтка Тамара (ім’я змінено за проханням героїні) родом із рф — жінка, яка живе із наркозалежністю багато років. У своєму житті зіткнулася з усіма жахами режиму путіна: декілька разів сиділа у тюрмі, причому за сфабрикованими справами. Зазначу, що для цієї тоталітарної країни — це звична справа, коли у всьому звинувачують нарkозалежних людей і представників/ць ЛГБТ.
 
Тому, зазнавчи переслідувань через свій діагноз, Тамара переїхала до України, адже розуміла, що не дасть їй більше спокою російська мілція, а репресивні дії продовжуватимуться далі. Крім, того вона хотіла стати учасницею програми ЗПТ, а в рф — це лікування заборонено.
 
Переїхавши до України, Тамара спочатку стала пацієнткою ЗПТ, отримала документ на проживання, потім влаштувалася на роботу. Згодом вийшла заміж за українського наркозалежного, купила будинок у Слов’янську.
 
Коли розпочалася війна, то у жінки виникли проблеми з отриманням допомоги для людей, які проживають у зоні конфлікту. Все це відбулося через те, що у посвідці на проживання забули написати частину даних, і тому виплат не було.
 
У Львові, після евакуації, жінці взагалі сказали, що допомога передбачається тільки для тих людей, які народилися в Україні. На цьому етапі жінка звернулася до мене по допомогу.
 
Спільними зусиллями нам вдалося довести, що вона внутрішньо переміщена особа (ВПО) і має право на соціальні виплати у зв’язку з війною, оскільки є посвідка на постійне проживання в Україні та історія сплачених податків.
 
Зараз Тамара вже очікує на законні виплати та вдячна за підтримку ВОНЖ “ВОНА” і допомогу у вирішення її питання”.
 
Звернутися по допомогу до регіональних представниць та параюристок можна за посиланням: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/ 
 
Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
 
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.