Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

#ІсторіяДопомоги наркозалежній жінці за кордоном

 
Жінки, які живуть з наркозалежністю, продовжують покидати прифронтові регіони. Частина із них виїжджає за кордон, де їм надають допомогу активістки ВОНЖ “ВОНА” та партнерські організації. Так, Олена Курлат, яка нині перебуває у Латвії, розповідає історію ЖЖН-переселенки з Одеси.
 
“Олександра (ім’я змінено) нещодавно приїхала в Латвію. Я її добре пам’ятаю, бо ми разом були учасницями програми ЗПТ у Донецьку в 2013 році, до того, як туди прийшов “руsькій мір”. У 2014 році, коли росіяни захопили місто, вона завдяки допомозі МБФ “Альянс громадського здоров’я”, перемістилася в Одесу. Там Олександра та її діти проживали до цього часу: жінка була пацієнткою ЗПТ, користувалася консультативними послугами від Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” та працювала на благо України. Оскільки зараз місто знаходиться під постійними обстрілами з дронів та ракет, Олександра, разом із донькою та внучкою, вирішила поїхати до більш безпечного місця… до Латвії. Жінка вже почала пошук роботи та потребує постановки у місцеву програму ЗПТ, у чому я їй планую допомогти.
Я – добре знаю про всі складнощі, що виникають у людей під час переміщення. Сама двічі переселенка: спочатку покинула рідний Донецьк, а потім і Слов’янськ. Зараз я працюю кондукторкою контролеркою у Ризі. Так, це важка робота, але найбільше важко психологічно… Особливо після того, коли втрачаєш рідних та близьких через війну.
Але, ми переселенки, жінки зі спільноти ЖЖН, не здаємося і віримо у швидку перемогу України!”
 
Якщо ви знаходитесь в Україні та потребуєте допомоги, будь ласка, звертайтеся до наших регіональних: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/
 
Якщо ви знаходитеся закордоном, будь ласка, звертайтеся по допомогу до чат-боту Альянсу громадського здоров’я #HELPnow: https://helpnow.aph.org.ua/online-help/
 
Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.