Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Історія про відмову надавати ліки ЖЖН

☝️Зазвичай, ми публікуємо успішні кейси з адвокації, де розповідаємо як вдалося вирішити проблему. Але сьогодні хочемо показати процес, щоб продемонструвати, скільки неймовірних зусиль потребує одна людина та яка саме залученість команди і партнерів/ок.
 
☝️ Отже, ця історія з потребою у лікуванні розгортається у Луцьку. На цьому тижні мала відбутися зустріч представниці ВОНА та представника ВОЛНа з лікарем-інфекціоністом “Гепатоцентру” КП ” Волинська обласна інфекційна лікарня” Максимом Лущевським, щоб вирішити потребу у лікуванні людини з гепатитом. Проте, зустріч так і не відбулася…
 
☝️ А ця історія розпочалася, коли до РП ВОНЖ “ВОНА” в Волинській області Ірини Ємельянової звернулася пацієнтка програми ЗПТ, що після 2-х місяців отримування безкоштовної терапії по лікуванню гепатиту С, її попросили у лікарні заплатити 6 тис грн, оскільки препарат закінчився (зі слів лікаря).
 
💬 “Я зв’язалася з регіональним представником БО “ВОЛНа” в Волинській області Вадимом Мовчанюком, розповіла про ситуацію. Вирішено було разом відвідати “Гепатоцентр” і прояснити цю ганебну ситуацію, – розповідає Ірина – Медсестрі “Гепатоцентру” ми повідомили по якому питанню ми прийшли. Лікар мав вести прийом з 11.00 до 13.00. Ми прочекали його 2 години разом з іншими пацієнтами, але він, напевно, побоявся зустрітися з нами із зрозумілих причин.”
Пізніше від ЗУРЦ “Твій дім” на Управління охорони здоров’я Волинської області був направленний відповідний запит про лікування гепатиту С у “Гепатоцентрі”. Отримали чергову отписку, де нам не дали відповіді на наші питання”.
 
☝️ Зараз наша представниця разом із партнерською організацією ВОЛНа складають подальший план адвокаційних дій.
 
☝️ Ми переконані, що представники/ці будь-якої спільноти, зокрема ЛВІН мають право на безкоштовну державну терапію по лікуванню гепатиту С. І ми будемо це відстоювати!
 
Про діяльність та активності ВОЖН ВОНА – дізнавайтеся у наших регіональних представниць і параюристок: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/ та https://www.unwud.org/zhenshhin…/parayuristki-v-rehionakh/

——— 

Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.