Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Інформування спільноти ЖЖН про Національний діалог та подальші кроки

Тетяна Лебедь, директорка ВОЖН “ВОНА”, повернувшись із Кракова, розпочала активну роботу з командою організації та представницями ЖЖН щодо подання пропозицій від спільноти до підготовки Запиту України на фінансування Глобального фонду 2024-2026 роки.
 
“У наступному циклі фінансування послуг профілактики та лікування ВІЛ/ТБ серед ключових груп (КГ) від нас очікують оптимізацію нашої роботи, розширення взаємодії з державними інституціями, реагування на постійні виклики, що зумовлені війною. Також на зустрічі представники The Global Fund акцентували увагу на пошуку рішень щодо покращення виявлення ВІЛ/ТБ, поліпшення доступу до якісного лікування цих захворювань. Крім того, усунення бар’єрів, пов’язаних з правами людини та гендерними факторами. Звісно, спільноти мають бути рушійною силою, яка буде брати участь у змінах та ініціювати покращення”.
 
Окремо хочемо проінформувати ЖЖН про подальші кроки у найближчі місяці, узгоджені на Національному діалозі, з підготовки країною проєкту Запиту України до Глобального фонду на отримання фінансової допомоги на програми у сфері ВІЛ та ТБ на 2024-2026 роки:
Погодження Національною радою персонального складу Технічної Експертної Групи (ТЕГ), структури програми;
Розробка та реалізація графіку роботи тематичних підгруп ТЕГ, робота всіх учасників процесу над Запитом уніфікованої форми для пропозицій від спільнот/організацій та формування першого проєкту робочого плану з бюджетом;
Зустріч за участі представників громадянського суспільства та лідерів ключових груп з метою заповнення додатка до Запиту з узгодженим переліком рекомендованих дій із найвищим пріоритетом з точки зору громадянського суспільства та громад, які найбільше постраждали від хвороб ВІЛ/ТБ, вірусних гепатитів;
Робота в тематичних підгрупах ТЕГ з напрацювання пропозицій до першого проєкту робочого плану з бюджетом;
Друга зустріч у рамках Національного діалогу (Варшава, Польща, а також онлайн) з метою представлення напрацювань та пріоритезації запропонованих змін.
Доопрацювання першого проєкту робочого плану з бюджетом у рамках тематичних підгруп ТЕГ та пріоритезація дій членами ТЕГ, підготовка відповідних додатків до Запиту;
Направлення першого проєкту Запиту на огляд в Глобальний фонд;
Доопрацювання проєкту Запиту членами ТЕГ після коментарів Глобального фонду та подання на затвердження Нацрадою;
Подання Запиту до Глобального фонду.
Нагадаємо, Національний діалог тривав протягом цілого тижня і зібрав представників держави, міжнародних донорів, громадянського суспільства та клювові спільноти, щоб разом розробити найкращій план для подолання епідемій в Україні.
 
Про розвиток спільноти ЖЖН та стратегічні напрямки ВОЖН ВОНА, читайте у доповіді Тетяни Лебедь за посиланням: https://www.facebook.com/UNWUD/posts/pfbid03457CvEzp8VXDtE5Yi53wpLKUXaT35JEWrFd5Gdd1d3m5hLDZDGFeypNy6eQ4Ah2ul
 
P.S На фото фінальний день заходу, після якого учасники та учасниці вирушили напрацьовувати пропозиції до заявки разом зі спільнотами та командами організацій.

——— 

Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.