Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Інформаційна зустріч представниць спільноти в м. Запоріжжя на тему "Евакуація"

Зараз через військову агресію росії й ракетні обстріли, в жодному місті в Україні не можна почуватися в цілковитій безпеці. Проте Запоріжжя – це прифронтове місто, в якому загроза для життя буквально висить над тобою. Отож не дивно, що темою чергової зустрічі з представницями спільноти стала евакуація.
 
«Сьогодні чимало пацієнток ЗПТ думають про те, щоб виїхати з міста. Про це задумуються навіть ті жінки, які вже мають негативний досвід виїзду до іншого регіону. На жаль, учасниці програми стикалися з труднощами у постановці на програмі в інших містах, і це стало основною причиною повернень. Тому під час зустрічі я пояснила, як діяти, щоб під час евакуації зберегти безперервність лікування ЗПТ», – розповіла Наталія Божко, регіональна координаторка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» в м. Запоріжжя.
 
Звертає на себе увагу і те, що більшість учасниць зустрічі мають близьких, це діти та батьки похилого віку, які нерідко мають інвалідність. Крім того, надзвичайно важливо зберегти доступ до ЗПТ. Тому рішення про евакуацію представницям спільноти дається не просто, усі без винятку жінки потребують підтримки.
Наталія, зі свого боку, намагається надати представницям спільноти алгоритм дій, щоб жінки змогли зберегти безперервність лікування.
——-
▶️ Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.