Регіональна координаторка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” в Харківській області Наталя Карагашова провела інформаційну зустріч для представниць спільноти, на якій обговорювали тему материнства.
“Ми говорили про принципи зменшення шкоди та про те, що виношувати й народжувати дитину набагато безпечніше, якщо жінка є учасницею програми замісної терапії, а не споживачкою вуличних наркотиків. Говорили про усвідомлене материнство. Але під час розмови стало зрозуміло, що багато жінок відчувають себе вразливими, бо Сімейний кодекс у своїй 164-й статті дискримінує учасниць програми замісної терапії. Є непоодинокі випадки, коли на підставі діагнозу в жінки забирають дітей. Тому ми поговорили і про кроки, які роблять громадські організації, щоб змінити цю ситуацію”, – пояснила Наталя.
Під час зустрічі приділили увагу також алгоритму дій у випадку, якщо у пацієнтки замісної терапії все ж вилучають дитину.
“В першу чергу я розповіла про ту допомогу, яку можуть надати представниці ВО “ВОНА” та Національна Гаряча Лінія з питань наркозалежності та ЗПТ, пояснила, як отримати правову підтримку,” – поділилася подробицями зустрічі наша активістка.