Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Як ЖЖН зберегти психологічне здоров'я під час війни

Під час війни люди відчувають напругу, тривогу та стрес. Жінки, які вживають наркотики, не виключення. Деякі під впливом рівня стресу не звертаються до сімейного лікаря, забувають вчасно приймати ліки від хронічних хвороб, відмовляються від необхідних обстежень та аналізів. Як результат – ЖЖН потрапляють у лікарню із загостренням хвороби.
 
💬 “Ми, як регіональні координаторки ВОНЖ “ВОНА” та БО “Позитивні жінки”, намагаємося відвідувати, підтримувати та допомагати жінкам наших спільнот, які потрапили в лікарню.”- розповідає Ірина Ємельянова РК у Волинській області.
 
🤝 Тому хочемо вам нагадити прості правила психологічної витривалості під час війни та схеми, як опанувати свої страхи, знизити рівень тривоги та стресу:
📌 Підтримуйте фізичну активність — це допоможе вашому тілу позбутися напруги, викликаної тривожністю.
📌 Мінімізуйте перегляд новин — від великої кількості інформації можна постраждати більше, ніж перебуваючи в зоні бойових дій.
📌 Намагайтеся не вживати алкоголь та наркотики!
📌 Якщо приймаєте антидепресанти і транквілізатори, робіть це тільки за вказівкою лікаря, адже самолікування є шкідливим для здоров’я.
📌 Підтримуйте стосунки з людьми, не уникайте спілкування — це покращує емоційний стан.
📌 Долучайтеся до волонтентерства, допомагайте оточуючим – це знизить рівень тривожності.
📌 Складіть план дій у критичній ситуації — це допоможе вірити в майбутнє.
📌 Використовуйте техніки релаксації (дихальні техніки, медитацію, свіже повітря, ходіння вулицею) — це допомагає відволіктися і відчути полегшення.
📌 Активізуйте мозок — це відволіче від думок про ситуацію в країні.
📌 . Щоденно працює “Гаряча лінія МОЗ за номером 0-800-100-102 (з 10:00 до 20:00). Дзвінки з України є безоплатними.
 
Про діяльність та активності ВОЖН ВОНА – дізнавайтеся у наших регіональних представниць і параюристок: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/ та https://www.unwud.org/zhenshhin…/parayuristki-v-rehionakh/

——— 

Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.