Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Як ВОЖН ВОНА допомагає наркозалежним жінкам?

☝ Ми вже не раз писали, що наші ініціативні групи – це справжня та щира підтримка для наркозалежних жінок, адже розуміння ЖЖН можуть отримати саме у нас. Оскільки ми надаємо допомогу за принципом “рівна-рівній”. І тільки у колі колежанок можна говорити на будь-яку тему та мати цю підтримку у такий складний час.
 
☝ Нещодавно місцеві ЖЖН вкотре зібралися у Чернівцях, щоб обговорити покращення психологічного, соціального та емоційного добробуту жінок, які зазнали травмуючого впливу внаслідок стигми та насильства.
 
☝ Ми не перестаємо стверджувати, що стигма має величезний вплив на людей, вона принижує і знищує. Тут наркозалежні жінки часто потрапляють у замкнене коло. Внаслідок свідомо упередженого до них ставлення та неприйняття суспільством через залежність, у багатьох формується відповідна реакція – асоціальна поведінка, що стає причиною подальшого вживання і не дає одужувати і соціалізуватися.
 
💬 “А найгірше, що перебуваючи в замкнутому колі, жінка набагато частіше стикається в житті з травмуючим досвідом, частіше переживає насильство у всіх проявах, втрату близьких, розрив сім’ї, арешти. Впоратися з подібними обставинами і стресами на самоті не реально. Ось чому так важливо розуміння і підтримка. Для цього потрібні наші зустрічі і для цього потрібна спільнота рівних”, – зазначає Влада Мелентій, РП ВОЖН ВОНА у Чернівецькій області.
 
☝️ Про діяльність та активності ВОЖН ВОНА – дізнавайтеся у наших регіональних представниць і параюристок: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/ та https://www.unwud.org/zhenshhin…/parayuristki-v-rehionakh/

——— 

Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.