Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Як розпізнати сексуальне насильство?

Сексуальне насильство — це посягання на сексуальну недоторканність людини, будь-які дії сексуального характеру без добровільної згоди, а також дії сексуального характеру щодо неповнолітніх.
 
❗Пам’ятайте, сексуальним насильством є:
✅ зґвалтування;
✅ примушування до небажаних сексуальних контактів;
✅ дотики до інтимних частин вашого тіла проти вашої волі;
✅ примушування до сексу з іншими людьми;
✅ примушування до збочених форм сексуальних відносин;
✅ примушування займатися секс-бізнесом чи працювати у порно-індустрії;
✅ примушування до вагітності або аборту;
✅ примушування до спостереження за статевим контактом кривдника;
✅ примушування до перегляду порнографії, актів онанізму,
✅ демонстрація статевого акту.
 
Сексуальне насильство несе з собою вагомі наслідки для здоров’я, як фізичні так і психологічні, збільшується ризик проблем з сексуальним і репродуктивним здоров’ям, а також може сильно впливати на соціальне благополуччя потерпілих.
Якщо ви або ваші знайомі стали жертвою сексуального насильства не зволікайте – зверніться по допомогу до правоохоронних органів, лікаря обо до людини якій ви довіряєте.
 
❗Куди звернутися, якщо ви потрапили в ситуацію насильства?
 
📍Правоохоронні органи (Поліція): 102
 
Гарячі лінії для постраждалих від домашнього насильства:
📍Урядовий контактний центр – 1547 (з мобільного або стаціонарного)
📍Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства – 116 123 (з мобільного) або 0 800 500 335 (зі стаціонарного).
 
🔷 Звернутися по допомогу також можна до наших регіональних представниць, контакти за посиланням: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/
 
Більш детально про різновиди насильства та щодо того, як діяти в ситуації насильства за посиланням: https://rozirvykolo.org/
 
Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із нарkозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від нарkозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
Діяльність Всеукраїнського об’єднання нарkозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health та за підтримки The Global Fund.