UkrainianEnglishRussian

Як розпізнати сексуальне насильство?

Сексуальне насильство — це посягання на сексуальну недоторканність людини, будь-які дії сексуального характеру без добровільної згоди, а також дії сексуального характеру щодо неповнолітніх.
 
❗Пам’ятайте, сексуальним насильством є:
✅ зґвалтування;
✅ примушування до небажаних сексуальних контактів;
✅ дотики до інтимних частин вашого тіла проти вашої волі;
✅ примушування до сексу з іншими людьми;
✅ примушування до збочених форм сексуальних відносин;
✅ примушування займатися секс-бізнесом чи працювати у порно-індустрії;
✅ примушування до вагітності або аборту;
✅ примушування до спостереження за статевим контактом кривдника;
✅ примушування до перегляду порнографії, актів онанізму,
✅ демонстрація статевого акту.
 
Сексуальне насильство несе з собою вагомі наслідки для здоров’я, як фізичні так і психологічні, збільшується ризик проблем з сексуальним і репродуктивним здоров’ям, а також може сильно впливати на соціальне благополуччя потерпілих.
Якщо ви або ваші знайомі стали жертвою сексуального насильства не зволікайте – зверніться по допомогу до правоохоронних органів, лікаря обо до людини якій ви довіряєте.
 
❗Куди звернутися, якщо ви потрапили в ситуацію насильства?
 
📍Правоохоронні органи (Поліція): 102
 
Гарячі лінії для постраждалих від домашнього насильства:
📍Урядовий контактний центр – 1547 (з мобільного або стаціонарного)
📍Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства – 116 123 (з мобільного) або 0 800 500 335 (зі стаціонарного).
 
🔷 Звернутися по допомогу також можна до наших регіональних представниць, контакти за посиланням: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/
 
Більш детально про різновиди насильства та щодо того, як діяти в ситуації насильства за посиланням: https://rozirvykolo.org/
 
Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із нарkозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від нарkозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
Діяльність Всеукраїнського об’єднання нарkозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health та за підтримки The Global Fund.
 
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram