Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Як протидіяти торгівлі людьми обговорювали в Полтаві

“Протидія торгівлі людьми: основні ознаки та механізми захисту” – ця тема була обрана для спільного інформаційного заняття секс-працівниць та жінок, які живуть з наркозалежністю, в Полтаві.

Заняття провела Регіональна Координаторка Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Полтавській області – Яковенко Віра Сергіївна.

“До обговорення такої складної теми нас підштовхнула розповідь однієї з представниць спільноти. Вона майже опинилася у рабстві, відгукнувшись на об’яву про набір на роботу під час карантину. Це було не “секс-рабство”, про яке так багато говориться, а важка робота в аграрному секторі. Платою за виснажливу працю була тарілка їжі на день, документи в жінки відібрали, умови були нестерпними”, – поділилася подробицями історії регіональна координаторка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” Яніна Стемковськая.

З допомогою Віри Яковенко присутні розбиралися, що є “праця”, а що є “рабство”, і що з цієї теми говорить закон. Присутні також дізналися, які механізми слід використовувати, щоб захистити себе. Для цього жінки переглянули фільм, дізналися, до кого можна звертатися у такій ситуації, та отримали необхідні номери телефонів.

Інформаційне заняття проходило на базі БО “Меридиан”.