Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Гендерно чутливі послуги у програмах Зменшення шкоди

У Чернівцях на інформаційному заняттю для ЖЖН, на якому порушено тему гендерно-чутливих послуг у програмах Зменшення шкоди. Представниці спільноти обговорювали важливість таких послуг, та як можна посприяти їх впровадженню на регіональному/місцевому рівні. Головною темою цієї зустрічі були послуги гінеколога.
 
“Практично кожна з учасниць групи, маючи якусь проблему жіночого здоров’я, не звертаються до лікарів, тому що вважають це безглуздим, адже знала, що лікар/ка призначить обстеження й лікування, яке та не в змозі сплатити. Також, ні однією з присутніх, останні кілька років, не пропонували пройти скринінг раку шийки/матки і грудей. Дехто з жінок навіть не підозрювали, що це обов’язковий скринінг при відвідуванні гінеколога. Мало того, при проходженні медогляду у гінеколога (які потрібно принести на ЗПТ) їм виписують довідки без огляду аби скоріше пішли. Хочу відзначити, що ці захворювання є доволі поширеними серед українських жінок. Крім того, невиліковні інфекції репродуктивної системи жінок, це фактор ризику розвитку РШМ та РГ”, зазначила Влада Мелентій.
 
Інший бар’єр – при зверненні до гінеколога, ЖЖН бояться засудження їхньої залежності. І це теж суттєва проблема для спільноти ЖЖН, що потребує інноваційних підходів, що знижують стигму й дискримінацію.
 
На зустрічі обговорили, які потреби ЖЖН зовсім відсутні у пакеті медгарантій і те, що це сильно впливає на лікування, зокрема й охоплення профілактикою ВІЛ/ЗПТ.
 
Про заходи та допомогу від ВОЖН ВОНА – дізнавайтеся у наших регіональних представниць і параюристок: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/ та https://www.unwud.org/zhenshhin…/parayuristki-v-rehionakh/

———–
Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».

Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”