Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Флешмоб #ГепатитВиліковний. Ч.6

Регіональна представниця ВОНЖ “ВОНА” Ірина Ємельянова приєднується до флешмобу та розказує свою історію, чому #ГепатитВиліковний.
 
“Я певний час вживала наркотичні речовини. Тому, як і всі залежні, почала підозрювати у себе гепатит С (ВГС), оскільки мої знайомі мали цей діагноз. Звісно, коли у 2000-х роках з’явилися швидкі тести, ми з чоловіком одні з перших пішли протестуватися. Як результат, і він, і я – отримали позитивні результати. На той час лікування вже було, але дуже коштовне, державні програми відсутні, тому ми почали відкладати кошти на ці ліки, адже розуміли, яку небезпеку вірус становить для наших організмів.
 
І ось, коли зібрали необхідну суму (для мене та чоловіка), вирішили, що настав #ЧасЛікуватиГепатит С. Але коли пройшли аналізи, виявилося – ми не хворі, хоча у крові й була невелика кількість антитіл. Слід довіряти ПЦР-аналізам, а не тільки на антитіла. Потім лікарі нам пояснили, що, швидше за все, вірус потрапив у дуже малій кількості, та не зміг поширитися повноцінно в організмі.
 
Незважаючи, на нашу історію зі щасливим завершенням, раджу усім обов’язково проходити тестування на вірусні гепатити В та С, адже кожен/а може захворіти. Особливо рекомендую перевірятися жінкам, які часто бувають у манікюрних салонах, мали операційні втручання, робили тату”.
 
 
Звернутися по допомогу до регіональних представниць та параюристок можна за посиланням: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/
 
Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.