Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Флешмоб #ГепатитВиліковний. Ч.5

Марія Ходос, параюристка ВОНЖ “ВОНА”, продовжує флешмоб #ГепатитВиліковний. Ось її історія:
 
“Вірусний гепатит С (ВГС) я отримала від свого першого кохання, майже 20 років тому. Потім передала цей вірус своєму чоловіку. Мова йде про статевий шлях передачі.
 
Кажуть, що ВГС не відчуваєш, але це неправда! Вірус забирає багато сил, я почувала себе не молодою дівчиною, а старою жінкою, і увесь цей час чекала на безкоштовне лікування.
У 2018 пройшла всі медогляди, здала аналізи і вже подумки готувалася до #ЧасЛікуватиГепатит С. Але виявилося, що маю хворе сердце. Лікарка сказала, що ліки можуть мене вбити. Тобто я постала перед вибором: помирати від ВГС 20-річної давнини чи ризикнути сердцем. Я вирішила ризикнути!
 
Мені довелося піти на хитрість, відвідати іншу лікарку, поки моя була у відпустці. Зрештою, вдалося її вмовити видати мені ліки. Я, у свою чергу, погодилася взяти на себе відповідальність за здоров’я серця та протягом всього лікування проходити не тільки необхідні, а й додаткові обстеження.
 
Для мене лікування пройшло дуже важко, я навіть завела щоденник, щоб фіксувати власний складний досвід. Півтора місяця із трьох моє серце боліло безперестанку, але були ліки, що послаблювали цей біль, та моя віра, що я витримаю! У мене все вийшло! Я вилікувалась!
 
До речі, мій чоловік також вилікувався. І теж безкоштовно! Можу сказати, що лікування в Україні якісне, і всім раджу це зробити, якщо маєте ВГС.
 
Також з 2018 року я почала роботу у проєктах, що забезпечують соціальний супровід людей, хворих на гепатит С. Я надаю їм інформацію про шляхи інфікування вірусом, розказую про можливості безкоштовного лікування”.
 
 
Звернутися по допомогу до регіональних представниць та параюристок можна за посиланням: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/
 
Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.