Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Флешмоб #ГепатитВиліковний. Ч.4

 
Продовжуємо флешмоб #ГепатитВиліковний. До уваги історія лікування Каріни Мелікян, регіональної представниці ВОНЖ “ВОНА”.
 
“Вперше про гепатит С (ВГС), я почула, коли перебувала у реабілітаційному центрі. Лікарка запропонувала мені здати необхідні аналізи. Я, звісно, боялася, бо на той час знала про хворобу дуже мало. Зрештою, анонімно погодилася, оскільки хвилювалася, що у разі чого, це стане публічною інформацією.
Отримала аналізи, а там – позитивний результат на гепатит С. Звісно, у мене виникло питання “Як я могла інфікуватися цією хворобою?”, оскільки на той час, я не вживала ін’єкційні наркотики.
 
Про свій статус мені довелося повідомити свого колишнього хлопця, з яким зустрічалася три роки тому. І, коли дійшло до обговорення, він повідомив, що на момент наших стосунків – знав про свою хворобу, але нічого мені не сказав. Таким чином, інфікування відбулося статевим шляхом.
 
Тривалий час я боялася лікуватися, бо тодішні препарати давали сильні побічні реакції, люди страждали депресією, у них випадало волосся… Зрештою, я вийшла заміж та запланувала народити дитину. Звісно, консультувалася з лікаркою, і медики мені радили народити, а потім лікувати ВГС.
 
У мене народилася абсолютно здорова дитина, хоча я та мій чоловік тоді мали ВГС, а багато знайомих лякали нас жахливими історіями, проте ми дотримувались усіх рекомендацій лікарів.
Коли настав #ЧасЛікуватиГепатит С, ми у двох (так радили медики), розпочали лікування. До речі, генотипи вірусу були різні, що свідчило про різні шляхи інфікування.
На той час вже з’явилися нові препарати, що не давали сильних побічних реакцій. Мій шлях лікування складав 3 місяці, у чоловіка – півроку. Зрештою, ми отримали аналізів на ВГС та дізналися, що вилікувалися.
 
Від себе хочу додати, що після лікування у мене додалося сил, адже цей вірус дуже впливає на енергійність організму. Я відчула, що є різниця як себе почувала до та після лікування. Тому всім раджу турбуватися про своє здоров’я. В Україні маємо сучасні ліки для лікування цієї хвороби, що доступні усім верствам населення”.
 
Звернутися по допомогу до регіональних представниць та параюристок можна за посиланням: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/
 
Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.