Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Флешмоб #ГепатитВиліковний. Ч.3

До вашої уваги наступна історія зі флешмобу #ГепатитВиліковний від Олени Зубленко, координаторки регіональних представниць ВОНЖ “ВОНА”.
 
“Я багато років працюю у проєктах з лікування і профілактики гепатитів В і С. Добре знаю, що це за хвороби як з професійної точки зору, так й особисто, оскільки сама лікувала гепатит С (ВГС).
 
Багато років тому я вживала наркотики, але мені вдалося досягти стійкої ремісії. Після завершення вживання, багато разів тестувалася на ВГС і жодного разу не було позитивного результату. І ось, десь через 5 років, під час тижня тестування на гепатити, я отримую позитивний результат на швидкому тесті. Сказати, що я була здивована та шокована – це не сказати нічого!
Оскільки я не мала багато років ризикованої поведінки та постійно тестувалася, єдиним місцем, де я могла інфікуватися гепатитом С – були манікюрні кабінети. Саме ці місця, а також стоматологію, я відвідувала неодноразово і, швидше за все, там підхопила ВГС.
 
Як спеціалістка проєктів з вірусних гепатитів, я добре знаю, що зараз саме салони краси та приватні стоматологічні кабінети, через економію на дезінфекції інструментів, є одними з основних місць інфікування українців/ок гепатитами В і С. До мене приходять виховательки дитсадків та вчительки шкіл, які мають ці захворювання. І вони інфікувалися у манікюрних салонах.
Отже, після швидкого тесту я одразу вирушила до інфекціоністки, оскільки мала намір лікувати хворобу, тим більше я знала, яких руйнувань вірус завдає організму.
Як виявилося, мій генотип ВГС не лікувається наявними схемами. Це було понад 8 років тому. Моя лікарка рекомендувала почекати нових ліків, проте типові симптоми хвороби почали давати про себе знати. Болі у суглобах, постійна апатія та втома, поганий настрій – стали моїми постійними супутниками. І хоча я працювала у проєктах з лікування вірусних гепатитів, я не могла пролікуватися.
 
Зрештою, через певний час, з’явилася схема лікування саме для мого генотипу із додаванням препарату рибавірину. Настав #ЧасЛікуватиГепатит С. Я потрапила у чергу на декілька місяців, і тільки після цього розпочала лікування ВГС. Оскільки, тривалий час супроводжувала людей з гепатитом С, то добре знала, які побічні реакції матиму під час лікування. Через 6 місяців вірусу у крові вже не було! Я вилікувалася! Це додало мені сил та наснаги у роботі.
 
Закликаю усіх людей раз на рік тестуватися на гепатити В і С, щоб у разі чого вчасно розпочати лікування! І пам’ятати, що вірусними гепатитами також можна інфікуватися статевим шляхом”.
 
Звернутися по допомогу до регіональних представниць та параюристок можна за посиланням: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/ 
 
Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.