Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Флешмоб #ГепатитВиліковний. Ч.2

Продовжуємо флешмоб #ГепатитВиліковний. Сьогодні свою історію боротьби з хворобою розказує координаторка параюристок ВОНЖ “ВОНА” Наталія Карагашова.
 
“Я довго вживала наркотики, тому розуміла, що знаходжуся у групі ризику. Моє вживання наркотичних речовин розпочалося ще тоді, коли не було одноразових шприців. Проте, я була обізнана стосовно гепатиту B, оскільки у моїй тодішній компанії перехворіли всі. Я вже думала, що мені пощастило, бо була єдиною, хто не потрапив у лікарню. Але, коли зробила розгорнуте обстеження у СНІД-центрі, мої аналізи показали гепатит С. Певний час я жила та не думала про лікування, вже зрідка вживала наркотичні речовини.
 
У 2009 році почала працювати в благодійній організації, тоді ж увійшла в ремісію із вживання наркотиків. Якось я побачила на роботі багато плакатів із підписом: “Я переміг/ла гепатит С”. Подумала про себе, що це дуже круто вилікувати ВГС.
 
Із часом почала себе погано почувати. Обстеження виявили високі вірусні показники, тому стало зрозуміло, що #ЧасЛікуватиГепатит С. Я стала учасницею проєкту Альянсу громадського здоров’я  “Лікування гепатиту С серед груп ризику”. Мені одразу призначили лікування. Через півроку вже отримала аналізи про відсутність вірусу в крові. Я вилікувалася!
 
Мене дуже вразила ще одна історія, яка трапилася зі мною декілька років тому. Коли я прийшла лікуватися у приватну стоматологію, лікар розпитував про мої хвороби, зокрема ВІЛ. Свої недоречні питання пояснив тим, що йому доведеться робити повну стерилізацію кабінету, якщо я маю цю хворобу. Тобто, у тій стоматології не надто переймалися належною стерилізацією інструментів. При цьому багато хто знає, що на вірусні гепатити хворіють УСІ верстви населення! Тому необхідно завжди належно стерилізувати інструменти, адже будь-яка людина може мати гепатит В та С, і не знати про це! А халатність лікаря коштуватиме здоров’я багатьом пацієнтам, оскільки ці гепатити можуть довгий час жити у навколишньому середовищі!”.
 
Звернутися по допомогу до регіональних представниць та параюристок можна за посиланням: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/
 
Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.