Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Директорка ВОНЖ "ВОНА" взяла участь у вебінарі по взаємодії з Комітетом з ліквідації дискримінації щодо жінок (CEDAW)

Учора директорка ВОНЖ “ВОНА” Тетяна Лебедь взяла участь у вебінарі по взаємодії з Комітетом з ліквідації дискримінації щодо жінок (CEDAW), що був організований INPUD. На заході, що був присвячений Дню пам’яті споживачів/ок наркотиків (21 липня), організатори презентовали гайд для жінок, які живуть з наркозалежністю.
 
Відзначимо, що CEDAW є ключовим правозахисним механізмом, створеним для моніторингу та захисту прав нарkозалежних жінок у різних країнах світу.
 
Під час вебінару доповідачі/ки із “Asteria Kyrgyzstan”, IWRAW (Азіатсько-Тихоокеанського регіону) та правозахисники/ці ООН провели інтерактивну дискусію про те, як представниці спільнот можуть використовувати роботу Комітету з ліквідації дискримінації щодо жінок для боротьби з порушеннями прав людини. Також під час заходу були озвучені конкретні кейси для посилення видимості ЖЖН у громадах та впливу на наркополітику держави, незалежно від країни проживання.
 
“Було цікаво почути досвід наших колежанох із різних країн світу щодо вирішення проблем із дискримінацією жінок. Ця інформація особливо актуальна під час викликів, які зумовила військова агресія рф, оскільки ми бачимо, що українські наркозалежні жінки стали ще вразливими. Ми маємо об’єднати світову спільноту у вирішенні проблем, які зумовила війна, оскільки ці виклики впливають на ситуацію у регіоні СЄЦА та світі в цілому. Підсумую, що саме у партнерстві наша сила!”, – зазначила Тетяна Лебедь після онлайн-зустрічі.
 
 
 
Звернутися по допомогу до регіональних представниць та параюристок можна за посиланням: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/
 
Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.