Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Директорка ВОНЖ "ВОНА" приєдналася до онлайн дискусії з проблем і наслідків вживання психоактивних речовин

26 червня світ відзначає Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотиками та їх незаконним обігом. Його мета — привернути увагу суспільства до цієї глобальної проблеми та посилити відповідь на негативні наслідки для здоров’я людей.
 
Україна наразі переживає повномасштабне вторгнення російської федерації. Це призводить до негативних наслідків у всіх сферах нашого життя. Підвищення рівня стресу, тривожності може впливати на ризик розвитку проблем із вживання психоактивних речовин (наркотиків та алкоголю).
 
Тетяна Лебедь, директорка ВОНЖ “ВОНА” приєдналася до онлайн дискусії щодо проблем та наслідків вживання психоактивних речовин де обговорювалися такі теми:
📌Як розпізнати та подолати наслідки вживання наркотиків.
📌Які основні тенденції в Україні.
📌Яка ситуація щодо вживання наркотиків у м. Київ.
📌Досвід вживання наркотиків та подолання залежності завдяки лікуванню. Історії успіху пацієнтів ЗПТ.
📌Що таке стратегія зменшення шкоди та як саме вона допомагає рятувати життя людям, які вживають наркотики.
📌Психічне здоров’я та вживання психоактивних речовин. Посттравматичний стресовий розлад та розлади пов’язані із вживанням речовин.
 
До дискусії приєдналися:
🔹Гела Каландія, лікар психіатр-нарколог, завідувач амбулаторним відділенням ЗПТ у КНП «Київська міська наркологічна клінічна лікарня «Соціотерапія»;
🔹Тетяна Лебедь, Голова Правління БО Благодійний Фонд “Надія та Довіра”, керівниця проекту «Підтримка національної гарячої лінії з питань наркозалежності і ЗПТ і розширення програм ЗПТ у м. Київ», директорка ВОНЖ «ВОНА»;
🔹Ольга Горбатюк, директорка ВБФ “DROP IN Center”;
🔹Віталій Климчук, доктор психологічних наук, провідний науковий співробітник Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, координатор з розвитку послуг з психічного здоров’я в громадах проєкту «Психічне здоров’я для України», експерт з психічного здоров’я для Українського офісу Ради Європи, ОБСЄ, Центру громадського здоров’я.
Модераторка заходу:
🔹 Ірина Іванчук, кандидат психологічних наук, начальниця відділу управління та протидії вірусним гепатитам та опіоїдної залежності Центру громадського здоров’я.
🔗 Запис трансляції за посиланням: https://youtu.be/Z2ai7gkYZm8
 
Звернутися по допомогу до регіональних представниць та параюристок можна за посиланням: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/ 
 
Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.