Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Другий потік параюристок БО "ВОНА" пройшов базовий тренінг

 
Параюристки Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» пройшли базовий тренінг!
Навчання другого потоку вуличних юристок відбувалося за ініціативи Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” 18-20 червня.
Учасниці заходу дізналися про особливості взаємодії з представниками внутрішніх органів. Детально розглянули відмінності між поверхневим оглядом та обшуком. Крім того, звернули увагу на чинне законодавство, яке регулює обіг наркотичних речовин.
Окремі сесії були присвячені темам дискримінації жінок за ознакою «наркозалежність» та поняттю «множинна стигма». Учасниці заходу оволоділи дієвими інструментами адвокації та захисту прав. Проаналізували також власні кейси, щоб виявити найефективніші алгоритми дій в певних ситуаціях, зокрема у випадках, пов’язаних з домашнім та гендерно-обумовленим насильством.
Встигли поговорити й про порядок оформлення кейсів, необхідні супроводжуючі документи та про основні принципи висвітлення діяльності в соціальних мережах.
«Для нас надзвичайно важливо, що після навчання активістки ще ефективніше надаватимуть допомогу представницям спільноти жінок, які живуть з наркозалежністю. Вуличні юристки вже працюють над вирішенням досить складних кейсів, але знання алгоритмів дій у тій чи іншій ситуації дозволять максимально швидко й компетентно реагувати на випадки порушення прав», – переконана директорка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» Тетяна Лебедь.
Захід проходив за фінансування Альянсу громадського здоров’я Alliance for Public Health за підтримки The Global Fund