Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Допомога під час війни жінкам, які живуть із наркозалежністю (ЖЖН)

 
🔹 Надання психологічної та індивідуальної підтримки за принципом “рівна-рівній” від регіональних представниць та параюристок ВОНЖ “ВОНА”. https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/. АБО за телефоном: +380 (67) 533 57 27.
🔹 Допомога у доступі до медичних послуг/допомоги (ЗПТ, АРТ, вірусні гепатити):
📌 Гаряча лінія з питань наркозалежності та ЗПТ: 0 800 507 727 (дзвінки безкоштовні!).
📌 Гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІДу та антиретровірусної терапії (АРТ): 0 800 500 451 (дзвінки безкоштовні!).
📌Гаряча лінія з питань вірусних гепатитів: 0-800-50-33-10 (дзвінки безкоштовні!).
🔹 Допомога за кордоном (доступ до АРТ/ЗПТ):
📌 Текстова інформація про сайти ЗПТ: https://www.facebook.com/UNWUD/posts/7185971681476125
🔹 Надання допомоги при гендерно-обумовленому насильстві.
📌 Національна поліція України – 102
📌 Заклади охорони здоров’я – 103
📌 Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації – 0 800 500 335
📌 Гаряча лінія громадської організації «Ла Страда» – 116-123 (психологічна, інформаційна, правова допомога).
🔹 Житло для внутрішньо переміщених осіб (ВПО): https://prykhystok.gov.ua/
🔹 Постановка на облік внутрішньо переміщених осіб (ВПО)
📌 Особи від 14 років і старше. Для отримання довідки переселенця особам від 14 років і старше необхідно особисто звернутися із заявою до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення (собес) за місцем фактичного проживання або до уповноваженої особи, що визначена виконавчими органами сільських та селищних рад. Недієздатні особи та особи, дієздатність яких обмежена, звертаються через законного представника.
📌 Діти до 14 років. Від імені малолітньої дитини звертаються батьки. Якщо дитина прибула без батьків, то заяву може подати родич (бабуся, дідусь, прабабуся, прадід, повнолітні брат чи сестра, тітка, дядько) або вітчим, мачуха, у яких проживає дитина.
Якщо дитина прибула без родичів, то заяву подає представник органу опіки та піклування за місцем знаходження дитини. Від імені дитини, влаштованої до дитячого закладу, установи охорони здоров’я або закладу соціального захисту дітей на повне державне забезпечення заяву подає керівник закладу.
🔹 Про гуманітарну допомогу (ліки, одяг, їжу), можна дізнатися у місцевому ЦНАПі (Центрах надання адміністративних послуг). Повний перелік ЦНАПів: https://guide.diia.gov.ua/asc/
 
🔗 Звернутися по допомогу до наших регіональних представниць можна за посиланням: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/
 
▶ Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоровя та The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародного фонду “Відродження”.