Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Домашнє та гендерно зумовлене насильство - одна із проблем ЖЖН

 
Знову за запитом наркозалежних жінок повертаємо до актуальної теми – до домашнього та гендерно зумовленого насилля. Наша організаціє приділяє ретельну увагу цій проблемі, а регіональні представниці швидко та ефективно реагують на запити ЖЖН.
 
“Під час війни, як ніколи швидко, зростає кількість звернень ЖЖН щодо теми насильства. Ми знову зібралися з ініціативною групою наркозалежних жінок, щоб обговорити цю проблему. З кожним днем фіксуємо ще більше звернень, де більшість з яких – це жорстке фізичне насильство, – розповідає Каріна Мелікян, регіональна представниця ВОЖН ВОНА у Дніпропетровській області у справах ВПО. – Постійно нагадуємо алгоритм дій та допомагаємо жінкам отримати допомогу.
 
– Алгоритм дій від БПД у разі скоєння проти вас домашнього насильства:
– негайно за можливості ізолюйте себе та/або дітей від кривдника, зокрема, залишити помешкання або хоча б зачинитися у кімнаті;
– терміново телефонуйте до поліції (102), безпосередньо під час вчинення насильства, якщо є така можливість, або після того як убезпечили себе та дітей: повідомте поліцію саме про вчинення домашнього насильства і чи знаходитесь у безпосередній небезпеці;
– чекайте на поліцейську групу швидкого реагування, яка з моменту призначення наряду для реагування на правопорушення або подію повинна прибути на місце виклику орієнтовно впродовж 7 – 10 хвилин, якщо ви мешкаєте у межах міста, та впродовж 20 – 40 хвилин, якщо – у сільській місцевості;
– можете написати заяву у відділенні поліції чи надіслати поштою.
– поліція, приїхавши на виклик, за наявності для цього підстав, може затримати кривдника, що надасть вам час для убезпечення себе та дітей, а також поліція може застосувати терміновий обмежувальний припис.
– якщо кривдник наніс вам/дитині тілесні ушкодження (згвалтував), з урахуванням вашого стану телефонуйте до швидкої або зверніться до лікарні та обов’язково вказуйте, що отримали травми в результаті побоїв чоловіка, тощо. Увага! До здійснення медичного обстеження краще не змивати сліди з тіла та одягу. Нічого не чіпайте на місці події. Обов’язково пройдіть судово – медичну експертизу з метою визначення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень, яку долучать до справи як доказ;
– якщо психологічне насильство відбувалося у присутності дітей або відносно них, в результаті чого діти отримали психологічні травми, є сенс звернутися до служби у справах дітей з відповідною заявою, також ви маєте право не давати кривдникові бачитися та спілкуватися з дітьми до вирішення питання.
– Про кожен випадок домашнього насильства необхідно повідомляти в поліцію та усіма законними засобами та способами захищати себе та дітей. Адже кожен факт вчинення насильства буде задокументовано та враховано у майбутньому, якщо Ви не змогли з якихось причин припинити це з першого разу.
 
-Також можна отримати психологічну допомогу на Гарячій лінії “Ла Страда”:
за номерами 0 800 500 225 (зі стаціонарних) або 116-111 (з мобільних).
 
Додамо, що наші активістки постійно фіксують порушення прав наркозалежних жінок. І щоб зменшити стигму та дискримінацію впроваджуємо ряд профілактичних активностей.
 
Про заходи та допомогу від ВОЖН ВОНА – дізнавайтеся у наших регіональних представниць і параюристок: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/ та https://www.unwud.org/zhenshhin…/parayuristki-v-rehionakh/

———–
Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».

Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”