Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

До Житомира прибула чергова група ВПО

Тиждень тому до Житомира прибула чергова група ВПО. Відповідні служби розпочали поселення і тут… Виявилося, що одна з жінок – є наркозалежною та має ВІЛ-позитивний статус. Попри те, що жінка отримує лікування АРТ та має невизначене вірусне навантаження, є клієнткою державної програми ЗПТ, служби, які повинні були надати їй приміщення для проживання, відмовились це робити.
 При цьому послалися, що не можуть забезпечити жінці “спеціальних умов проживання”. Хоча якихось специфічних послуг жінка і не потребувала – лише можливості помитись, виспатися, випрати одяг, тобто умов необхідних кожній та кожному для нормального життя…
Жінку направили до громадських організацій.
 Обурливо те, що на території міста не знайшлося притулку чи шелтера, хто б погодився прийняти нашу клієнтку. ЖОДНОГО!!! Поки організації шукали ресурси, партнерів по Україні, жінку поселили в притулок для безхатьків, який зажив лихої слави за неприйнятне ставлення до людей та відсутність нормальних умов (відключення тепла, нема гарячої води та т.д.)
“Я звернулась до колег з усієї України з проханням допомогти знайти місце, де б прийняли жінку. Дуже велика подяка колегам з Івано-Франківська, які погодились прийняти її. Велика подяка Бф Захід Шанс та особисто Володимиру Полякову, який також є регіональним представником Всеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністю. Окремо хочу подякувати своїм Житомирським колегам з ГО “Перспектива”, зокрема Вірі Назарівській. Дякую Ользі Скремницькій з ЛЕГАЛАЙФ-Житомир. Дякую своїм колежанкам з ВОНЖ «ВОНА». Спільними зусиллями нам вдалося вирішити ситуацію”, – заначила Марія Піджара, регіональна координаторка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок ВОНА.
Тільки разом ми – сила! Там, де не зможе один, друзі та однодумці об’єднаються та допоможуть!
Жінка ВПО вже приїхала, поселилася та стала клієнткою ЗПТ на новому місці. Вона від щирого серця вдячна за допомогу, каже, що інакше б – узагалі втратила віру в людей. Зараз вона очікує на працевлаштування, оскільки не звикла сидіти склавши руки.