Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Директорка БО "ВОНА" взяла участь у робочій зустрічі з презентації результатів інтегрованого біоповедінкового дослідження серед ЛВІН

 
 
Сьогодні директорка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» Тетяна Лебедь відвідала робочу зустріч з презентації результатів інтегрованого біоповедінкового дослідження серед людей, які вживають наркотики ін’єкційно.
Результати шокують, але в той же час допомагають краще зрозуміти, яких послуг потребують представники спільноти.
– Кожна десята людина, яка вживає наркотики ін’єкційно, має досвід безпритульності (14,8 % серед чоловіків і 11,7% серед жінок)
– Кожен п’ятий у цій групі протягом року мав передозування (19,3%)
– Менше половини опитаних (44,3%) використовували презерватив під час останнього сексуального контакту
– Більше половини (62,7%) ЛВІН повідомили, що на них складали протокол співробітники поліції.
 
Згідно з дослідженням, частка жінок серед ЛВІН – 19%, у них нижчий дохід, порівняно з чоловіками.
Крім того, серед жінок більший відсоток тих, хто має ВІЛ-статус.
 
«Дані, отримані під час дослідження, необхідні для оцінки тенденцій поширення ВІЛ, чисельності цієї групи, а також охоплення її профілактичними послугами. Така інформація допоможе нам, як організаціям, які безпосередньо працюють з представниками та представницями спільноти, адаптувати послуги під потреби цих людей. Це надзвичайно важливо, як для забезпечення доступу до життєво необхідного лікування, так і для того, щоб допомагати представникам спільноти у захисті їхніх прав», – пояснила Тетяна Лебедь.
 
Дана зустріч проводилася за технічної підтримки Проекту «Підтримка системи епідеміологічного нагляду за ВІЛ і системи управління/поліпшення якості лабораторій Міністерства охорони здоров’я України, покращення використання стратегічної інформації та розбудова потенціалу громадської охорони здоров’я в рамках Надзвичайної ініціативи Президента США з надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІД (PEPFAR)», що впроваджується Центр громадського здоров’я України за фінансування Центрів контролю та профілактики захворювань США (CDC) в рамках Надзвичайної ініціативи Президента США з надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІД (The U.S. President’s Emergency Plan for AIDS Relief (PEPFAR).
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund to Fight AIDS, Tuberculosis and Malaria.