Сьогодні директорка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» Тетяна Лебедь відвідала робочу зустріч з презентації результатів інтегрованого біоповедінкового дослідження серед людей, які вживають наркотики ін’єкційно.
Результати шокують, але в той же час допомагають краще зрозуміти, яких послуг потребують представники спільноти.
– Кожна десята людина, яка вживає наркотики ін’єкційно, має досвід безпритульності (14,8 % серед чоловіків і 11,7% серед жінок)
– Кожен п’ятий у цій групі протягом року мав передозування (19,3%)
– Менше половини опитаних (44,3%) використовували презерватив під час останнього сексуального контакту
– Більше половини (62,7%) ЛВІН повідомили, що на них складали протокол співробітники поліції.
Згідно з дослідженням, частка жінок серед ЛВІН – 19%, у них нижчий дохід, порівняно з чоловіками.
Крім того, серед жінок більший відсоток тих, хто має ВІЛ-статус.
«Дані, отримані під час дослідження, необхідні для оцінки тенденцій поширення ВІЛ, чисельності цієї групи, а також охоплення її профілактичними послугами. Така інформація допоможе нам, як організаціям, які безпосередньо працюють з представниками та представницями спільноти, адаптувати послуги під потреби цих людей. Це надзвичайно важливо, як для забезпечення доступу до життєво необхідного лікування, так і для того, щоб допомагати представникам спільноти у захисті їхніх прав», – пояснила Тетяна Лебедь.
Дана зустріч проводилася за технічної підтримки Проекту «Підтримка системи епідеміологічного нагляду за ВІЛ і системи управління/поліпшення якості лабораторій Міністерства охорони здоров’я України, покращення використання стратегічної інформації та розбудова потенціалу громадської охорони здоров’я в рамках Надзвичайної ініціативи Президента США з надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІД (PEPFAR)», що впроваджується Центр громадського здоров’я України за фінансування Центрів контролю та профілактики захворювань США (CDC) в рамках Надзвичайної ініціативи Президента США з надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІД (The U.S. President’s Emergency Plan for AIDS Relief (PEPFAR).