Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Директорка ВО "ВОНА" Тетяна Лебедь взяла участь у Другій Конференції з наркополітики

Директорка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” Тетяна Лебедь взяла участь у Другій Конференції з наркополітики в підтримку реалізації Стратегії в області наркополітики. Завершився захід подією, знаковою для ВО “ВОНА” та всіх жінок, які живуть з наркозалежністю.
Представники Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок ВОНА та Благодійного Фонду “Надія та Довіра” працювали в групі “Стигма та дискримінація”, пропозиції якої увійшли до попередньої версії резолюції заходу.
Ми наполягали на тому, що:
– необхідно враховувати гендерний аспект проблематики наркозалежності, тому заходи з подолання стигми та дискримінації мають бути гендерно чутливими;
– потрібне зниження бар’єрів доступу до програм зниження шкоди, у тому числі за рахунок зниження стигми з боку медичних працівників.
Інше важливі пропозиції стосувалися того, щоб розробити і запровадити систему оповіщення про порушення прав та захисту представників та представниць спільноти від дискримінації.
Колеги з громадських організацій наполягали на необхідності прийняття державних стандартів щодо реабілітації.
Окремий блок пропозицій стосувався того, щоб жінки, які живуть з наркозалежністю мали доступ до шелтерів. Адже саме жінки, які живуть з наркозалежністю є однією з основних груп ризику в контексті домашнього та гендерно обумовленого насильства.
Не оминули увагою і доцільність реалізації програми ЗПТ для засуджених.
Але одна з найсміливіших ініціатив: передача конфіскованого майна осіб, задіяних у торгівлі наркотичними засобами у великих обсягах, на користь розвитку сервісних організацій та громадських організацій, які займаються захистом прав людей з наркозалежністю.
Планується, що текст резолюції буде представлений 10 грудня у День прав людини.