Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Діяльність ВОЖН "ВОНА" у спеціальному випуску звіту: внутрішньо переміщені особи і мігранти

До Вашої уваги новий ситуаційний звіт Альянс громадського здоров’я від 28.04.2022, спеціальний випуск: Внутрішньо переміщені особи і мігранти. У цьому документі є про роботу Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА.
 
Через війну в Україні понад 4,6 мільйона осіб покинуло країну, а понад 7 мільйонів переїхали у інші регіони країни. Серед них багато представниківключових спільнот, які є особливо уразливими в умовах переселення, через загрозу втратити доступ до послуг та лікування.
 
❗️ Більше третини всіх клієнтів програм зменшення шкоди, хто звертався за послугами з профілактики в 2022, не отримували такі послуги з початку війни (35% ЛВНІ, 45% СП, 58% ЧСЧ, 57% транс* людей). Це може бути пов’язано як з масовим переміщенням представників уразливих груп, так і скороченням діяльності в регіонах. У той же час ми спостерігаємо збільшення клієнтів у центральній та західній частинах України, а також ріст попиту на послуги зі зменшення шкоди та запит на задоволення виникаючих гуманітарних потреб. Ми говоримо про десятки тисяч ВПО з числа ключових груп населення, які планують продовжити отримання послуг.
 
❗️ За останніми оперативними даними, більше 600 пацієнтів ЗПТ були вимушені змінити місце свого перебування, більшість з них вже отримує лікування за місцем прибуття. Дані постійно оновлюються, реальна їх кількість значно більша, оскільки більшість пацієнтів перед виїздом отримали препарат на період до 30 днів. У той час такі регіони як Донецька, Луганська та Харківська області, зазнали найбільших втрат клієнтів ЗПТ, Львівська, Полтавська, Дніпропетровська та Закарпатська області відчули зростання навантаження на сайти, що вказує на напрямок руху клієнтів.
 
❗️ Орієнтовно 332 пацієнти з приватних клінік за попередніми даними, зареєструвалось на державних сайтах ЗПТ за новими місцями проживання. Нема даних, скільки таких пацієнтів просто перервали лікування, перейшовши на вживання вуличних наркотиків.
 
❗️ Є суттєвий ризик переривання лікування пацієнтами з ТБ/МРТБ, лише 4% з них виїхали на безпечні території, інші бояться переїзду і невизначеності.
 
❗️ Не менше 2 500 пацієнтів, якими опікуються проекти, які впроваджуються за підтримки Альянсу, мають доступ до препаратів АРТ, незважаючи на переїзд в інші регіони та за кордон.