За останні декілька місяців почастішали скарги від жінок, які виховують дітей самостійно, або є малозабезпеченими на те, що при поновленні чи подовжені соціальних виплат, жінкам відмовляють і навіть вимагають повернення грошей за якийсь період.
“Саме тому на зустрічі ініціативної групи в Полтаві вирішено донести до представниць спільноти інформацію про те, з якими змінами в законодавстві це пов’язано, та що тепер необхідно, щоб отримати виплати”, – пояснила регіональна координаторка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” Яніна Стемковська.
Відтепер соціальна допомога призначається за наявності витягу з РАЦСу із зазначенням підстави внесення відомостей про батька дитини, відповідно до абзацу 1 ч 1 статті 135 “Сімейного кодексу України” або при наявності Свідоцтва про народження в якому відсутні відомості про батька.
Пакет документів при оформленні виплати подається до органу праці та соціальних виплат за місцем проживання. Допомога призначається з дня подачі повного пакета документів. Сума допомоги розраховується виходячи з різниці між 100% пожиточного мінімуму та сукупного середньомісячного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців.
Якщо на дітей виплачені соціальні виплати (аліменти, пенсія, стипендія, допомога), то розмір допомоги буде становити різницю між 2 прожитковими мінімумами та сумою одержаних грошей.
Окремо на зустрічі обговорили, при яких обставинах вимагаються повернення вже виплаченої соціальної допомоги.
Нагадуємо, що інформаційні заняття проходять за участі представниць “Легалайф-Украина” та за підтримки БФ Меридіан.