Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Членкині БО "ВОНА" в Донецькій області взяли участь у зустрічі жінок-активісток у форматі круглого столу

Нещодавно на базі Платформи Ініціатив “Теплиця” в рамках проєкту Women Peace and Security Tables, який реалізує організація PeaceWomen Across the Globe (Швейцарія) та Харківської обласної фундації «Громадська Альтернатива» відбулася зустріч жінок-активісток у форматі круглого столу.
Участь у заході взяла регіональна представниця Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» Олена Курлат та членкині організації – Ольга Родіонова, соціальна працівниця ГО Наша Допомога, членкині ініціативної групи жінок-пацієнток ЗПТ- Діана Мартинович та Олена Руденко.
На зустрічі були присутні й представниці інших вразливих груп – ВІЛ+, матері-одиначки, жінки – жертви насильства, матері, діти яких пропали безвісти під час війни та ін.
Темою обговорення були важливі питання безпеки жінок в регіоні.
«Під час зустрічі з’ясувалося, що ми – таємниця за сімома печатями для суспільства, про наші біди та радощі суспільству не відомо, так само як і про проблеми, над розв’язанням яких працює БО «ВОНА». Я намагалася, щоб у присутніх склалося уявлення про небезпеки для нашої ключової групи, наші ризики та страхи. Дівчата з ініціативної групи дуже допомогли.
Під час роботи в групах була актуалізована і проблема ЗПТ Слов’янська – можливе закриття кабінетів видачі замісного препарату на «первинній ланці». Ми розробили план адвокації, як запобігти цьому», – поділилася подробицями зустрічі Олена Курлат
Захід сприяв також налагодженню стосунків між жінками різних вразливих груп, і, тому, що спільнота жінок, які живуть з наркозалежністю, стала більш видимою.
Як сказала одна з жінок-активісток: «Я мала уявлення про наркотики та тих, хто їх вживає. Але я не могла навіть уявити, що є жінки, які створили організацію і вкладають душу в те, щоб допомогти таким же, як вони. Я вірю в жіночу солідарність і думаю, що їх чекає успіх».
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок
“ВОНА” відбувається за фінансової підтримки Альянсу громадського здоров’я Alliance for Public Health та за підтримки The Global Fund.