Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Більше жодних «сама винна» та «спровокувала»: зустріч-дискусія в Полтаві

 
Вислови “сама винна” та “спровокувала” часто повторюють, виправдовуючи кривдника, жертви насильства.
 
«Мені здається, що всі без винятку жінки, які живуть з наркозалежністю, хоч раз в житті ставали жертвами насильства. Багато представниць спільноти живуть в такій ситуації роками. У них настільки високий рівень самостигми, і вони настільки звикли до негативного ставлення суспільства, що навіть з висловом «Насильству не може бути виправдання», погоджувалися далеко не всі», – розповіла регіональна координаторка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» Яніна Стемковська.
 
Щоб виправити ситуацію, в рамках кампанії «16 днів проти насильства» в Полтаві 07/12/2020 провели зустріч-дискусію представниць спільноти та запрошених гостей: регіональної координаторки Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Вера Яковенко, РП Уповноваженого Національної Поліції України – Нечипуренко Н. М., спеціалісток місцевих центрів надання безоплатної вторинної правової допомоги – Ражик Тетяни й Бардакової Яни та спеціалістки
БО “Меридиан”
Марії Двигало.
 
«Наприкінці зустрічі усі учасниці погодилися, що нема виправдання насильству. А для представниць спільноти, серед яких багато жінок з заниженою самооцінкою, це вже великий крок вперед», – пояснила Яніна.