UkrainianEnglishRussian

Алгоритм дій, щоб стати учасницею ЗПТ

Досить часто до нас звертаються жінки, які вживать синтетичні наркотики, щоб стати учасницями замісної підтримувальної терапії (ЗПТ). Тому роз’яснюємо ще раз особливості участі у цій програмі. Насамперед, ЗПТ — це визнаний у світі метод лікування осіб із психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів. Тобто цей метод лікування підходить саме для людей, які вживають ін’єкційні наркотики. Для осіб, які є залежними від синтетичних речовин (солі, спайси тощо) використовуються інші методи лікування.

  • Насамперед, ЗПТ — це визнаний у світі метод лікування осіб із психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів. Тобто цей метод лікування підходить саме для людей, які вживають ін'єкційні наркотики. Для осіб, які є залежними від синтетичних речовин (солі, спайси тощо) використовуються інші методи лікування.
  • Зазвичай у програмах ЗПТ лікують медичними препаратами метадону гідрохлорид та бупренорфіну гідрохлорид. В окремих країнах використовується медичний героїн чи комбінація бупренорфіну з налоксоном.
  • Державна програма ЗПТ є безкоштовною та впроваджується за кошти держбюджету з 2017 року.
  • ЗПТ — це метод лікування хронічного захворювання. Деякі пацієнти програми можуть потребувати терапії впродовж багатьох років, а хтось — протягом усього життя.

Також хочемо нагадати кроки для того, щоб стати учасницею ЗПТ:

Написати заяву на участь у програмі ЗПТ.
1
Пройти тест на наявність в організмі опіоїдів
2
Мати флюорографію.
3
При наявності підтверджених діагнозів ВІЛ чи гепатит С постановка на облік у програму ЗПТ здійснюється позачергово (при наявності вільних місць).
4

Більше інформації можна отримати у наших регіональних параюристок: https://www.unwud.org/zhenshhin…/parayuristki-v-rehionakh/

Нагадуємо, що діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки Alliance for Public Health та за підтримки The Global Fund.

Фото (с) Наталія Кравчук, МБФ “Альянс громадського здоров’я”.

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram