UkrainianEnglishRussian

Алгоритм дій для ЖЖН, щоб отримати медичну допомогу

На жаль, багато наркозалежних жінок отримають відмову від лікарів/ок у наданні медичної допомоги. Тому наша організація продовжує приділяти особливу увагу таким випадкам, надаючи юридичну і технічну підтримку пацієнткам. Крім того, ми регулярно проводимо інформаційні зустрічі, де розказуємо наркозалежним жінкам про їх права та алгоритм отримання медичної допомоги. Нещодавно у Чернівцях проведено інформаційне заняття з цієї проблематики для представниць спільноти ЖЖН.
 
Отже, нагадуємо, кроки для отримання медичних послуг:
  • Кожна жінка зі спільноти ЖЖН може обрати терапевта, педіатра або сімейного лікаря/ку в будь-якому закладі первинної допомоги та підписати з ним/нею декларацію. Місце проживання НЕ має значення!
  • Для того, щоб підписати декларацію необхідно: ➡️ обрати заклад або лікаря/ку для обслуговування; ➡️ взяти з собою паспорт, ідентифікаційний код, а також мобільний телефон. Якщо потрібно підписати декларацію для дитини до 14 років - необхідно свідоцтво про народження дитини; ➡️ звернутися в реєстратуру медустанови і повідомити про бажання підписати декларацію; ➡️ уповноважений працівник/ця медустанови (працівник реєстратури, медсестра або лікар/ка) введе дані пацієнтів в електронну систему, після чого на мобільний надійде СМС з кодом, який потрібно повідомити працівнику установи; ➡️ уповноважений працівник/ця роздрукує з електронної системи дві копії декларації з даними, які необхідно підписати після перевірки на коректність заповнення - одну з копій пацієнтка забирає з собою, інша залишається в установі.
  • При зверненні до медичного закладу пацієнтці необхідно мати при собі: паспорт (ідентифікація пацієнта як громадянина України) або ІПН, мобільний телефон. Записатися до лікаря/ки можна через систему https://helsi.me/ АБО у реєстратурі медзакладу.
  • Якщо пацієнтка незадоволена якістю обслуговування обраного сімейного лікаря/ки (терапевта, педіатра), вона має право обрати іншого лікаря/ку для себе і своєї дитини. Для цього потрібно звернутися до нового лікаря/ки та перепідписати декларацію. Автоматично після укладення нової декларації змінюється сімейний лікар/ка (терапевт, педіатр). Процедура зміни лікарів/ок безкоштовна і поки НЕ обмежена за кількістю!
  • Щоб потрапити до вузького спеціаліста/ки, необхідно мати електронне направлення від сімейного лікаря/ки. ПРОТЕ є випадки, коли направлення НЕ потрібно у разі звернення до гінеколога, психіатра (у тому числі до дитячих та підліткового віку), нарколога, стоматолога (за невідкладною допомогою та плановою для дітей), фтизіатра (у тому числі і дитячого), педіатра, а також лікаря, у якого під наглядом перебуває пацієнт із хронічним захворюванням.
  • Екстрена медична допомога надається безоплатно усім без винятку та без направлення й декларації
  • Якщо у вас вимагають гроші за медичні послуги, будь ласка, зверніться до головного лікаря медичного закладу із письмовою скаргою, яку зобов’язані зареєструвати, надавши вхідний реєстраційний номер.
  • Якщо таке звернення не мало належного результату – потрібно звернутися до обласного управління охорони здоров’я із письмовою заявою (скаргою) на дії головного лікаря/ки ЗОЗ щодо відсутності реагування, в якій вимагаєте усунення порушення прав особи на отримання медичних послуг та допомоги. Цю скаргу зобов’язані зареєструвати та відреагувати! Як правило на практиці цього достатньо для усунення порушення.
  • Також пацієнтка може звернутися до НСЗУ зі скаргою, подавши її через електронну форму (на сайті організації) АБО зателефонувавши у контакт-центр за безоплатним номером 16-77 ‼️ Також тут можна дізнатися про безоплатні послуги в закладі медичної допомоги первинної ланки, з’ясувати, де найближча аптека з «Доступними ліками», запитати, які послуги можна отримати безкоштовно.
  • 0-800-507-727 – Національна Гаряча Лінія з питань наркозалежності та ЗПТ (тут можна отримати підтримку в форматі "рівний-рівному" та консультацію юриста у випадку відмови в наданні медичної допомоги).

Більше інформації можна отримати у наших регіональних параюристок: https://www.unwud.org/zhenshhin…/parayuristki-v-rehionakh/

 

Нагадуємо, що діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки Alliance for Public Health та за підтримки The Global Fund.

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram