Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Цей захід проводиться раз на 2 роки в іншому місті/країні, і є головним осередком обміну досвідом, налагодження зв’язків, обговорення кращих практик. У конференції завжди бере участь велика кількість делегацій, які складаються з медичних експертів, політиків, фахівців зі зниження шкоди, лобістів та людей, які живуть з наркозалежністю.

У цьому році Проект PITCH в Україні та Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА​ представляли 2 людини. Фахівчиня з адвокації Благодійного Фонду «Надія та Довіра» та Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» Галина Корнієнко та регіональна координаторка «ВОНА» Юлія Коган повезли в Порту свій досвід мобілізації жінок, які живуть з наркозалежністю, та адвокації їх прав, а також розповіли про історію створення ВОНА.

Крім того, у Юлії Коган було ще одне вкрай відповідальне і почесне завдання: вона отримувала престижну міжнародну премію Carol and Travis Jenkins Award, якою нагородили активіста та правозахисника Андрія Ярового. Він зараз перебуває у в’язниці на непідконтрольній Україні території Луганської області.

Наша Галина Корнієнко першою виступила на панельній дискусії, в ході якої обговорювала з міжнародними колегами проблему бар’єрів доступу до програм зменшення шкоди для жінок та шляхи їх зниження.

Наші лідерки відвідали семінар з наркофемінізму, дізналися про методи роботи з наркозалежними в інших країнах.

Зходи такого рівня, як Конференція зниження шкоди в м. Порто, надихають та мотивують. Вони розширюють уявлення про те, як краще залучати представників ключових груп до програм зниження шкоди, які методики та механізми можна задіяти для захисту прав людей, які живуть з наркозалежністю.