Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Регіональні координаторки ВО "ВОНА" беруть участь онлайн-тренінгу від Комісії з питань соціального служіння ВРЦіРО

Чотири регіональні координаторки Благодійної організації Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА, Яніна Стемковска, Наталя Карагашова, Світлана Родік та Юлія Коган беруть участь в триденному навчальному онлайн-тренінгу від Комісії з питань соціального служіння ВРЦіРО. Його мета – посилення ролі релігійних організацій у сфері протидії епідемії ВІЛ/СНІДу, стигми і дискримінації, розвитку конструктивного діалогу та співпраці між релігійними організаціями та організаціями ключових груп.

“Це можливість почути один одного, вирішити існуючи непорозуміння та винайти спільне бачення майбутньої взаємодії для протидії епідемії ВІЛ/СНІДу, – поділилася враженнями від першого дня Наталя. – Але для мене великою несподіванкою було почути, що ВІЛ-інфекція зараз не в пріоритеті… Це попри щомісячну статистику нововиявлених випадків захворювання — понад 1 500 випадків серед загального населення України. Що ж, значить, ми там, де потрібні бути. Попереду дуже цікава дискусія”.

“Священники говорили багато правильних речей, і це факт, що зі стигмою потрібно боротися усім світом. На мій погляд, якщо священники будуть пояснювати, що ВІЛ — не привід дискримінувати чи зневажати людину, а навпаки ВІЛ+ люди потребують підтримки та розуміння, суспільство ставатиме більш толерантним і людяним”, – висловила свої сподівання Юлія.