28 травня – Міжнародний день дій за жіноче здоров’я.
Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА, як організація, яка займається захистом прав представниць спільноти у цій сфері, публікує цитати самих жінок.
Ми їх отримали під час досліджень, анкетувань та глибинних інтерв’ю.
За кожним таким висловом стоїть величезна проблема, яка заважає тисячам жінкам отримати якісні медичні послуги.
Але крім слів ми маємо і переконливі цифри, які базуються на даних досліджень серед жінок, які живуть з наркозалежністю.
Так, фахівці Благодійного Фонду «Надія та Довіра» у 2018 році в рамках Проекту PITCH в Україні із залученням активісток ВО «ВОНА» провели опитування. Його результати, без перебільшення, шокують.
🆘 З дискримінацією та стигмою з боку медичного персоналу стикались 75% опитаних жінок.
🆘 Кожній третій жінці відмовляли в отриманні медичної допомоги через наркозалежність
🆘 Тільки одна з 10 жінок отримала якісні медичні послуги, коли лікарю було відомо про те, що пацієнтка вживає наркотичні речовини та/або має позитивний ВІЛ чи гепатит С статус.
У 2019 році ми підготували аналітичний звіт «Бар’єри доступу жінок, які живуть з наркозалежністю, до програми ЗПТ та медичних послуг у сфері сексуального здоров’я та репродуктивних прав”. Його дані вказали на те, що стигматизаційне ставлення лікарів до ЖЖН та жінок з ВІЛ (викликане «суспільним прийнятим» негативним ставленням до наркозалежних та нерозуміння лікарями загальної практики принципів замісної підтримувальної терапії) породжує такі порушення, як халатність лікарів, розголошення діагнозу та медичної таємниці.