Ми викладаємо це фото, на яке навіть дивитися боляче, щоб усі бачили, яким є домашнє насильство.
З введенням карантину, активістки Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок ВОНА стали отримувати значно більше звернень з приводу домашнього насильства, хоча випадків, коли активістки допомагали жертвам домашнього та гендерно обумовленого насильства, не бракувало і раніше.
“На перший погляд здається, що все просто. Виклик поліції, яка має видати заборонний припис і кривдник не матиме права наближатися до жертви протягом 10 днів. Проте на практиці система — вкрай неповоротка, — розповіла параюристка ВО “ВОНА” з Кривого Рогу Света Макогон. – Я працюю з жінкою, яку постійно підстерігає й переслідує колишній. Без моєї допомоги вона навіть експертизу б не пройшла, бо вважала, що за це потрібно платити, а зайвих коштів – нема. Кривдника, за словами жінки, навіть звернення в поліцію не зупинило: він продовжував підстерігати її, жінка навіть в магазин вийти не може”.
А ось цитата вже з іншої заяви з приводу домашнього насильства.
Колишній чоловік “… запитав у мене, де я з дитиною була, та різко кинувся на мене з ударами по обличчю при дитині. Почав сильно бити мене у живіт, давати ляпаса, пхнув дитину”
“Жінка, яка написала ці рядки, вимушена жити в одному помешканні зі своїм колишнім чоловіком. Він регулярно над нею знущається: б’є та погрожує. Усе це відбувається на очах у двох малолітніх дітей. Чоловік часто вчиняє насильство і проти них. Поліція, приїжджаючи на виклик, не видає заборонного припису, пояснюючи, що вони не групою “Поліна”, тобто не спеціалізуються на домашньому насильстві, а група “Поліна”, ніби-то приїжджає на виклики тільки в іншому районі Харкова”, – розповіла про труднощі регіональна координаторка ВО “ВОНА”, параюристка Наталя Карагашова
Ми в ВО “ВОНА” переконані, що ратифікація Стамбульської конвенції (Конвенції Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами), здатна змінити ситуація з домашнім насильством в нашій країні. Життя та здоров’я тисяч жінок будуть в безпеці.
Електронна петиція за ратифікацію Стамбульської конвенції вже набрала понад 26 тис. голосів і очікує на розгляд.