Зустріч була на тему “Вагітність та репродуктивне здоров’я для жінок, які вживають психоактивні речовини (ПАР)” Цей захід провела регіональна координаторка ВОНЖ “ВОНА” Мелентій Влада. Під час спілкування представниці спільноти жінок, які живуть із наркозалежністю, обговорили наступні теми:

Вплив психоактивних речовин на репродуктивне здоров’я та вагітність

Як ЗПТ нормалізує репродуктивне здоров’я і допомагає жінці виносити малюка без патологій.

Стигматизація жінок у медзакладах при вагітності.

“Хочу відмітити, що незважаючи на доведену ефективність замісної підтримувальної терапії (ЗПТ), жінки стикаються із випадками, коли їх відмовляють народжувати, — розповідає Влада Мелентій за результатами зустрічі. — А іноді сімейні лікарі/ки, гінекологи/ні, медперсонал не мають достатньо знань про те, як впливає ЗПТ на репродуктивне здоров’я та вагітність. Жінки стикаються з відвертими образами, приниженнями та дискримінацією, із проявом поганого відношення у медичних установах. Також представниці ЖЖН розповідали про залякування. Із цієї причини вони не відвідують лікарів/ок для спостереження і пускають вагітність на самотік, таким чином позбавляються реагування на можливі проблеми. До того ж немає розроблених клінічних протоколів ведення вагітності жінок з наркозалежністю”.
Наша організація неодноразово констатувала, що, на жаль, соціальні стереотипи та стигматизація створюють подвійний тиск на жінок, які живуть у сільській місцевості, за містом. Це посилюється ще й специфікою західного регіону. Людям у сільській місцевості не вистачає інформації, зазвичай вони бояться того, чого не знають, тому відкидають таку можливість.
Саме тому, дуже важливо прищепити медикам толерантне ставлення до ЖЖН і сприяти розвитку гендерно чутливих послуг у медичній галузі. Це дуже важливий напрямок нашої діяльності, а також інформування громадськості.
Слід зазначити, що одна із учасниць зустрічі, пацієнтка ЗПТ – майбутня мама. Жінка отримала від нашої організації благодійну допомогу. Їй було передано набір АнтиСНІД, необхідні під час пологів медичні інструменти, памперси та інформаційні матеріали. Коли жінка тільки дізналася про свою вагітність, була розгублена і мала страх за малюка, через брак інформації. У подібних випадках ми надаємо жінці підтримку, інформацію та супровід. Вже ось-ось народиться малюк і мама дуже щаслива і спокійна, що дуже важливо у її становищі. А також дуже вдячна за підтримку.

Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».