Активістки Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” стали учасницями тренінгу “Гендерно-чутливий підхід в діяльності лідерок спільноти СП та ЛЖН”. Його 20-25 липня 2020 провели Благодійний Фонд “Надія та Довіра” та Легалайф-Україна.
Розпочався захід з привітань від очільниць організацій – Тетяни Лебедь та Наталії Ісаєвої.
“Спільний п’ятиденний тренінг став важливим кроком багаторічного партнерства. Наші організації працюють з крос-групами, в регіонах одна лідерка нерідко представляє одразу дві спільноти. Навчання сприятиме зміцненню наших організацій, бо активістки розберуть, як шукати союзників для адвокації гендерно чутливих програм та послуг, поділяться власним досвідом подібної співпраці”, – розповіла Голова Правління Благодійного Фонду “Надія та Довіра”, директорка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок ВОНА Тетяна Лебедь.
Протягом першого дня тренінгу учасниці детально розбирали рольові моделі поведінки чоловіка та жінки в українському суспільстві та опрацювали поняття “гендерні стереотипи”. Для цього наклеювали папірці з написаними стереотипами на дві коробки: рожева йде за дівчинку, а синя – за хлопчика.
Тренінги з гендерної тематики, які проводить фахівчиня з адвокації Благодійного Фонду “Надія та Довіра” Галина Корнієнко, це завжди дуже серйозно, хоча й з гумором.
Під час другого дня тренінгу активістки опрацювали тему гендерної обумовленої стигми та дискримінації в українському суспільстві.
Щоб в подальшому лідерки з регіонів могли ще ефективніше захищати інтереси представників та представниць спільноти, під час роботи в малих групах вони розібрали гендерний аспект захисту прав СП та ЛЖН.
Третій день тренінгу був присвячений тому, що учасниці заходу вчилися визначити, чи є гендерно чутливими послуги, які надаються спільнотам СП та ЛЖН, в тому числі з боку держави.
Потім активістки організацій з регіонів перейшли до найбільш багато обіцяючої частини тренінгу — розробки плану адвокації з впровадження гендерно чутливих послуг на місцевому рівні.
Четвертий день був присвячений тому, що активістки працювали в малих групах і розібралися, як шукати союзників в регіонах для адвокації гендерної чутливих програм та послуг.
Усі учасниці пройшли школу тренерки з питань гендеру та протидії гендерно обумовленій стигмі та дискримінації
Останній день тренінгу був присвячений підбиттю підсумків. Крім того, усі учасниці отримали сертифікати.
Захід проходить за підтримки таких організацій, як Український Жіночий Фонд / Ukrainian Women’s Fund та Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health за фінансування Глобального Фонду.