Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Розпочинаємо нову рубрику #ЖіночеЗдоровя

Сьогодні, 26 вересня, відзначається Всесвітній день контрацепції. Мета – привернути увагу до проблем, які виникають унаслідок недостатнього статевого виховання, адже для багатьох людей тема сексу й досі залишається табуйованою.
 
Отже, нагадуємо найважливіше про засоби запобігання вагітності, а також профілактику інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ):
Контрацепція є одним із найдієвіших способів профілактики абортів.
Існує безліч різних методів контрацепції: бар’єрні (для чоловіків: презерватив, для жінок: фемідоми, діафрагма, матковий ковпачок), біологічні (перерваний статевий акт або визначення “небезпечних днів”), гормональні (таблетки, контрацептивні ін’єкції, пластирі) і хімічні (креми, свічки). Також є внутрішньоматкові пристрої (спіраль, яка розміщується безпосередньо в матці) і хірургічні методи: вазектомія, стерилізація.
-Вибір контрацепції – це індивідуальна справа і залежить від багатьох факторів. Тому краще проконсультуватися з лікарем/кою щодо методів та дозування (якщо мова йде про таблетки).
-За даними Міністерства охорони здоров’я, в Україні щороку реєструють близько 400 000 нових випадків сифілісу, гонореї, хламідіозу, герпесу, сечостатевого мікоплазмозу, генітального кандидозу і трихомонозу. Поширюються такі інфекції здебільшого внаслідок незахищених сексуальних контактів, як-от вагінальний, анальний і оральний секс. ІПСШ часто не мають явних симптомів, через це зростає ризик не звернутись вчасно за медичною допомогою та подальшої передачі інфекції.
-Найбільш патогенними є 8 з понад 30 відомих збудників ІПСШ. Наразі можливо цілком вилікуватися від 4 із цих 8 інфекцій, а саме сифілісу, гонореї, хламідіозу і трихомоніазу. Інші 4 інфекції — гепатит B, герпес, ВІЛ та ВПЛ — є вірусними, і позбутися їх повністю неможливо, але завдяки терапії їхній вплив можна зменшити.
– Тест на ІПСШ можна безкоштовно здати у будь-якому шкірно-венерологічному диспансері. Але для цього потрібно отримати направлення від уролога, гінеколога або терапевта, що працюють у державній поліклініці.
-Окремо слід виділити проблему безпліддя. Сьогодні чоловіче безпліддя йде на рівні з жіночим, інколи навіть виходить на перше місце. Доволі часто безплідність виникає, зокрема через невчасно проліковані ІПСШ.
-І найголовніше: попередження небажаної вагітності – це відповідальність кожного із партнерів, а не тільки жінки.
 
Більше про правила безпечного сексу читайте на сторінці Центр громадського здоров’я України: https://phc.org.ua/…/barerna-kontracepciya-ne-dovidka…
 
Про заходи та допомогу від ВОЖН ВОНА – дізнавайтеся у наших регіональних представниць і параюристок: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/ та https://www.unwud.org/zhenshhin…/parayuristki-v-rehionakh/

———–
Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».

Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”