Отже, нагадуємо найважливіше про засоби запобігання вагітності, а також профілактику інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ):
–Контрацепція є одним із найдієвіших способів профілактики абортів.
–Існує безліч різних методів контрацепції: бар’єрні (для чоловіків: презерватив, для жінок: фемідоми, діафрагма, матковий ковпачок), біологічні (перерваний статевий акт або визначення “небезпечних днів”), гормональні (таблетки, контрацептивні ін’єкції, пластирі) і хімічні (креми, свічки). Також є внутрішньоматкові пристрої (спіраль, яка розміщується безпосередньо в матці) і хірургічні методи: вазектомія, стерилізація.
-Вибір контрацепції – це індивідуальна справа і залежить від багатьох факторів. Тому краще проконсультуватися з лікарем/кою щодо методів та дозування (якщо мова йде про таблетки).
-За даними Міністерства охорони здоров’я, в Україні щороку реєструють близько 400 000 нових випадків сифілісу, гонореї, хламідіозу, герпесу, сечостатевого мікоплазмозу, генітального кандидозу і трихомонозу. Поширюються такі інфекції здебільшого внаслідок незахищених сексуальних контактів, як-от вагінальний, анальний і оральний секс. ІПСШ часто не мають явних симптомів, через це зростає ризик не звернутись вчасно за медичною допомогою та подальшої передачі інфекції.
-Найбільш патогенними є 8 з понад 30 відомих збудників ІПСШ. Наразі можливо цілком вилікуватися від 4 із цих 8 інфекцій, а саме сифілісу, гонореї, хламідіозу і трихомоніазу. Інші 4 інфекції — гепатит B, герпес, ВІЛ та ВПЛ — є вірусними, і позбутися їх повністю неможливо, але завдяки терапії їхній вплив можна зменшити.
– Тест на ІПСШ можна безкоштовно здати у будь-якому шкірно-венерологічному диспансері. Але для цього потрібно отримати направлення від уролога, гінеколога або терапевта, що працюють у державній поліклініці.
-Окремо слід виділити проблему безпліддя. Сьогодні чоловіче безпліддя йде на рівні з жіночим, інколи навіть виходить на перше місце. Доволі часто безплідність виникає, зокрема через невчасно проліковані ІПСШ.
-І найголовніше: попередження небажаної вагітності – це відповідальність кожного із партнерів, а не тільки жінки.