Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Регіональна координаторка обговорювала з жінками прийом АРВ-терапії

 
В Луцьку відбулася чергова інформаційна зустріч жінок, які живуть з наркозалежністю.

Серед представниць спільноти значна частина живе з ВІЛ-інфекцією.

В Луцьку всі жінки отримують лікування в Центрі ВІЛ/СНІДу і приймають АРВ-терапію. Але війна вносить свої корективи. Нестабільний психічний стан, сімейні негаразди, відсутність фінансової стабільності заважають процесу лікування.

Так, нещодавно ЖЖН, ВІЛ +, учасниця ініціативної групи на фоні емоційного стресу, неоднаразових пропусків прийому АРТ-терапії захворіла на відкриту форму туберкульозу. Зараз жінка проходить лікування в тубдиспансері. Тому регіональна координаторка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” Ірина Ємельянова говорили з жінками про прийом АРВ-терапії (АРТ).
 
АРТ це не тільки про тривалість життя ВІЛ-позитивної людини, це про її самопочуття, соціальну активність й здорові сім’ї.

Людина, яка систематично приймає АРТ не зможе передати вірус іншим! Називається це принципом “Н=Н”: якщо ВІЛ НЕ ВИЗНАЧАЄТЬСЯ, то значить, що ВІЛ НЕ ПЕРЕДАЄТЬСЯ. Такий ефект досягається вже за кілька місяців після початку лікування – рівень вірусного навантаження знижується настільки, що робить ВІЛ невизначуваним і безпечним. АРТ допомагає захистити партнерів ВІЛ-позитивної людини – при НЕВИЗНАЧУВАНОМУ вірусному навантаженню, вона більше не ризикує передати ВІЛ партнеру чи партнерці статевим шляхом, адже у її крові та інших біологічних рідинах практично не залишається слідів вірусу.

Важливим є саме систематичний прийом препарату, адже пропуски в прийомі АРТ дають вірусу можливість змінюватись, що може спричинити припинення ефективної дії поточної схеми лікування й вірус може стати стійким до ваших ліків

Пам’ятайте, вчасне виявлення вірусу і прийом антиретровірусної терапії (АРТ) дає змогу людям з ВІЛ жити абсолютно повноцінно

——— 

Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
 
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.