В Луцьку відбулася чергова інформаційна зустріч жінок, які живуть з наркозалежністю.
Серед представниць спільноти значна частина живе з ВІЛ-інфекцією.
В Луцьку всі жінки отримують лікування в Центрі ВІЛ/СНІДу і приймають АРВ-терапію. Але війна вносить свої корективи. Нестабільний психічний стан, сімейні негаразди, відсутність фінансової стабільності заважають процесу лікування.
Так, нещодавно ЖЖН, ВІЛ +, учасниця ініціативної групи на фоні емоційного стресу, неоднаразових пропусків прийому АРТ-терапії захворіла на відкриту форму туберкульозу. Зараз жінка проходить лікування в тубдиспансері. Тому регіональна координаторка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” Ірина Ємельянова говорили з жінками про прийом АРВ-терапії (АРТ).
АРТ це не тільки про тривалість життя ВІЛ-позитивної людини, це про її самопочуття, соціальну активність й здорові сім’ї.
Людина, яка систематично приймає АРТ не зможе передати вірус іншим! Називається це принципом “Н=Н”: якщо ВІЛ НЕ ВИЗНАЧАЄТЬСЯ, то значить, що ВІЛ НЕ ПЕРЕДАЄТЬСЯ. Такий ефект досягається вже за кілька місяців після початку лікування – рівень вірусного навантаження знижується настільки, що робить ВІЛ невизначуваним і безпечним. АРТ допомагає захистити партнерів ВІЛ-позитивної людини – при НЕВИЗНАЧУВАНОМУ вірусному навантаженню, вона більше не ризикує передати ВІЛ партнеру чи партнерці статевим шляхом, адже у її крові та інших біологічних рідинах практично не залишається слідів вірусу.
Важливим є саме систематичний прийом препарату, адже пропуски в прийомі АРТ дають вірусу можливість змінюватись, що може спричинити припинення ефективної дії поточної схеми лікування й вірус може стати стійким до ваших ліків
Пам’ятайте, вчасне виявлення вірусу і прийом антиретровірусної терапії (АРТ) дає змогу людям з ВІЛ жити абсолютно повноцінно