Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Представниця ВОНЖ "ВОНА" взяла участь у засіданні Міжвідомчої робочої групи

 
Учора відбулося засідання Міжвідомчої робочої групи Міністерства охорони здоров’я України з питань надання послуг зі зменшення шкоди та замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) під головуванням заступника міністра охорони здоров’я України Ігоря Кузіна. Серед основних питань заходу:
🔷 Зміни до наказу МОЗ України, МВС України та Мін’юсту України № 821/937/1549/5/156 щодо порядку взаємодії закладів охорони здоров’я, органів внутрішніх справ, слідчих ізоляторів і виправних центрів щодо забезпечення безперервності лікування препаратами замісної підтримувальної терапії.
🔷 Обговорення пропозицій до плану роботи Міжвідомчої робочої групи (МРГ) на 2022 рік.
🔷 Підсумки реалізації програми ЗПТ в Україні у 2021 році та результати проведення національної оцінки перевірки якості препаратів замісної підтримувальної терапії. Зокрема, саме цей пункт викликав жваву дискусію за участі представниців/ць спільноти людей, які живуть із нарkозалежністю (Всеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністю, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА, Національна Гаряча Лінія з питань наркозалежності та ЗПТ). Тому в 2022-му році буде продовжено перевірку якості препартів ЗПТ.
🔷 Підсумки реалізації профілактичного напрямку для уразливих груп у 2021 році.
🔷 Поточний стан реалізації пілотного проекту «Проведення замісної підтримувальної терапії мобільними амбулаторіями» –
🔷 Щодо критична ситуація, яка склалася із ЗПТ на первинній ланці.
🔷 Представлення пропозиції щодо забезпечення учасників/ць програм ЗПТ посвідченнями учасника державної програми ЗПТ (Ініціатива Альянс громадського здоров’я).
 
Представниця ВОНЖ “ВОНА” у місті Києві та президентка благодійного фонду “Надія та Довіра” Тетяна Кошова також приєдналася до даної зустрічі, оскільки в цьому році заплановано проведення спільного дослідження Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” та Всеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністю про потреби жінок зі спільноти ЖЖН. У результаті дослідження будуть отримані результати наступні результати:
✔️ щодо наявних окремих груп жінок всередині спільноти ЛВІН, які мають свої специфічні потреби у сфері зменшення шкоди;
✔️ будуть описані характеристики окремих груп, їхні конкретні потреби; дані щодо того, чи задовольняються (та наскільки в різних регіонах) ці потреби наявними послугами програм зменшення шкоди;
✔️ інформація щодо того, відсутність або невідповідне впровадження яких послуг є для жінок бар’єрами, що не дозволяють користуватися послугами зменшення шкоди, особливо в період пандемії COVID-19.
——-
▶ Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund.
 
Звернутися по допомогу до наших регіональних представниць можна за посиланням: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/
 
Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».