Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Координаторка параюристок Всеукраїнського об'єднання наркозалежних жінок ВОНА взяла участь у круглому столі «Стратегія наркополітики: чого від нас чекає Євросоюз?

Учора координаторка параюристок Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок ВОНА Олена Зубленко взяла участь у круглому столі «Стратегія наркополітики: чого від нас чекає Євросоюз?», який був організований Всеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністю
“Темою обговорення стали вимоги до державної стратегії щодо наркотиків до 2030 року, які виникають у зв’язку з майбутнім відкриттям переговорів про вступ України до Європейського Союзу”, – пояснила Олена Зубленко.
Як відомо, Єврокомісія офіційно рекомендує почати переговори про вступ України до Євросоюзу. На грудневому саміті лідери 27 країн-членів ЄС мають політично затвердити рішення про початок переговорів у березні за умови, що Україна виконає всі рекомендації.
Але одна з таких рекомендацій — ухвалення Державної стратегії наркополітики та Операційного плану зі змін законодавства.
Попри те, що термін попередньої державної стратегії закінчився у 2020 році, інший документ так і не ухвалили.
Громадські організації вже озвучували занепокоєння відсутністю прогресу в цьому напрямку.
Напередодні об’єднання громадських організацій #DRUGPOLICYUA оголосило 5 принципів, на які має спиратися уряд у формуванні Стратегії державної політики щодо наркотиків до 2030 року.
✅Необхідно спочатку ухвалити Стратегію, а лише потім Операційний план з її реалізації, одночасно це зробити неможливо
Нову стратегію з наркополітики можна ухвалювати лише після аналізу стану реалізації попередньої
Текст Стратегії повинен містити чіткі індикатори успішності її виконання
Стратегія зобов’язана відповідати кваліфікаційним критеріям вступу України до Євросоюзу
Документ не може ігнорувати реалії воєнного стану та повномасштабної війни з pociєю
Зі свого боку, представниці Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок ВОНА звертали увагу на доцільність застосування гендерно чутливих підходів до формування Стратегії, які б враховували реальні проблеми та відображали потреби жінок, які живуть з наркозалежністю.