Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

#ІсторіяДопомоги вагітній жінці

На жаль, вимушені констатувати, що стигма та дискримінація нікуди не зникли під час війни. І наркозалежні жінки продовжують страждати, зокрема від дискримінаційного ставлення у пологових будинках. Наша чергова #ІсторіяДопомоги тому підтвердження.
 
Тетяна (ім’я змінено за проханням) – жінка-переселка, яка живе з наркозалежністю. Зараз вона вагітна, чекає на свою першу дитину. Як тільки розпочалися бойові дії на Донеччині та зникла можливість отримувати ліки ЗПТ через російську окупацію, Тетяна разом із цивільним чоловіком була змушена переїхати до Києва. Саме у столиці жінка дізналася про бажану вагітність та вирішила народжувати у Києві, де знімає квартиру.
 
Вона стала на гінекологічний облік і все було добре, поки вони із чоловіком не відвідали один із пологових будинків міста. Тут жінка одразу зіштовхнулася зі стигмою та дискримінацією. ЇЇ почали запевнювати, що їй потрібна окрема палата (звісно ж платна!) аби вона “не заважали нормальним жінкам”. Також Тетяні повідомили, що треба ще гроші, адже “дитина буде дуже мучитись і близько місяця її доведеться лікувати, знімати біль, ставити крапельниці” через синдром відміни від ЗПТ. У результаті такого “візиту” лікарі нарахували парі 6000 гривень! Ця сума зараз просто непідйомна для пари, бо працює тільки чоловік, а квартиру вони знімають.
 
У жінки вже опустилися руки, але вона все ж вирішила звернутися до параюристки БО “Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок” ВОНА Марії Ходос. Марія проконсультувала Тетяну щодо безкоштовності пологів (за законом України), а також того, що її діагноз не потребує спеціальних умов перебування. Крім того, у дитини може бути синдром відміни, але декілька днів, а не цілий місяць.
 
Також Марія надала детальний алгоритм жінці, якщо ж у неї знову будуть вимагати гроші за пологи та піддаватимуть стигмі/дискримінації за діагнозом.
Нагадуємо, що у таких випадках треба одразу звертатись до головного лікаря закладу, гарячу лінію Міністерства охорони здоров’я України, Національна Гаряча Лінія з питань наркозалежності та ЗПТ та до параюристок чи регіональних представниць ВОЖН “ВОНА”.
https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/
——-
▶️ Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.