ВОЖН ВОНА подала офіційний запит до Поліції Рівненської області

На цьому тижні наша організація надіслала офіційний запит до Поліція Рівненської області щодо ймовірного розголошення діагнозу жінки у повідомленні поліції про її зникнення.
 
Видання Четверта влада зафіксували відповідний факт у наступному повідомленні поліції (https://t.me/NPU_Rivne/12059) та місцевих медіа, а представниці із ВОГО “Волинський прес-клуб” посприяли у пошуку експертної підтримки.
 
Слід відмітити, що у повідомлені, крім особистих даних жінки, також було виокремлено наступне: “відомо, що вона вживає наркотичні речовини та зловживає алкоголем”. Саме таке формулювання обурило наших представниць та колежанок із партнерських організацій, а також експертів із журналістської етики.
 
“Ми у БО “Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА” переконані, що такий факт оприлюднення чутливих особистих даних не допоможе знайти жінку, а навпаки, завдасть моральної шкоди через оприлюднення її ймовірних залежностей. Також ми хочемо звернути увагу, що згідно з дослідженнями, наркозалежні жінки є дуже вразливими до домашнього та гендерно орієнтованого насильства. Найчастіше кривдниками є чоловіки (співмешканці)
та найближчі родичі жінок. Крім того, наша організація неодноразово фіксувала випадки, коли жінок шантажували їх діагнозом люди з найближчого оточення. На жаль, стигма та дискримінація через діагноз “наркозалежність” – це звична річ, тому так багато жінок приховують свої хвороби”, – зазначила директорка ВОЖН ВОНА Тетяна Лебедь.
 
Відповідно у листі, ми просимо пояснити наступне:
Навіщо поліція оприлюднила інформацію про ймовірні залежності жінки?
Чи перевіряли цю інформацію на правдивість; якщо так, навіщо публікували діагноз жінки?
Чи аналізували перед оприлюдненням ймовірну шкоду, яку цій жінці може завдати публічне поширення такої інформації?
– Чи перевіряли в поліції гіпотезу, що жінка пішла через власне усвідомлене бажання і не хоче, щоб її шукали. Наприклад, вона потерпає від домашнього насильства і зараз переховується від кривдника?
 
Дискусії у медіа середовищі: https://bit.ly/3NvMUs1
 
Про діяльність та активності ВОЖН ВОНА – дізнавайтеся у наших регіональних представниць і параюристок: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/ та https://www.unwud.org/zhenshhin…/parayuristki-v-rehionakh/

——— 

Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
 
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.