UkrainianEnglish

Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» провело Базовий тренінг проекту «Вуличні юристки», який реалізується за підтримки Міжнародного Фонду “Відродження”. Захід проходив з 15.03.2019 по 20.03.2019 в Чернігівському домі прав людини.

За п’ять днів учасниці, обрані з активісток організації, пройшли навчання з основних прав людини, національного антидискримінаційного законодавства, законів, нормативних актів та наказів, які стосуються наркозалежності та замісної підтримувальної терапії.

На прикладі реальних ситуацій було вироблено алгоритм  вирішення кейсів, залежно від проблем, з якими звертатимуться до параюристок жінки, які живуть з наркозалежністю.

Проект має величезне значення для представниць спільноти, оскільки, згідно з опитуванням, проведеним Благодійним Фондом «Надія та Довіра» та Всеукраїнським об’єднанням наркозалежних жінок «ВОНА» в рамках проекту “Партнерство заради натхнення, трансформації та об’єднаної відповіді на ВІЛ (PITCH), 75% жінок з ключової групи стикаються з дискримінацією.  Їм відмовляють в отриманні медичної допомоги через залежність або статус, позитивний за ВІЛ або гепатитом С.

Жінки з ключової групи бояться звертатися по допомогу до поліції, оскільки бояться залишитися винними через вживання наркотиків. При цьому вони часто є жертвами домашнього або гендерно обумовленого насильства.

Як показує досвід роботи активісток «ВОНА», жінки, які живуть з наркозалежністю, неохоче контактують з правозахисниками. Однак, більшість з них не проти отримати консультацію у форматі «рівна рівній». Тому параюристками Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» є представниці спільноти, які пройшли спеціальне навчання. У рамках проекту також будуть надаватися послуги професійного адвоката.

Пройшовши тренінг, параюристки готові допомагати іншим представницям спільноти у захисті їхніх прав та протидії стигмі та дискримінації.